• 64’ Ивайло Димитров
  • 72’ Стефан Велев
  • 57’ Георги Хашев
  • 87’ Мариян Огнянов
  • КРАЙ НА МАЧА. Славия си гарантира оставането в Първа лига с общ резултат 6:2 срещу Нефтохимик в плейофа за 11-ото място.

90+3'
  • 2 минути добавено време на мача.

• Медицинска помощ за Петко Христов от Славия, който изпитва болки в левия си прасец.

88'
  • ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК - 5:2! Мариян Огнянов също защити донякъде честта на Нефтохимик. Бившият играч на Левски и Ботев Пловдив се разписа много красиво с шут от 20-ина метра, като закичи кълбото право в горния ляв ъгъл.

87'
  • Последна смяна за Славия - Ивайло Димитров седна на пейката с усимвка, Калоян Кръстев ще довърши мача като централен нападател.

82'
  • Страхотен шут на Галин Иванов! Нападателят сам си създаде ситуацията с дрибъл към дъгата, след което стреля към близкия долен ъгъл. Кирев парира топката, която след рикошета премина малко над гредата.

82'
  • Последна смяна за Нефтохимик - Хашев напусна игра, вместо него Никола Авджиев.

74'
  • Жълт картон за Марио Кирев, който игра с ръце извън наказателното си поле.

73'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 5:1! Стефан Велев също се разписа във вратата на бургазлии. Сердеров изчака умело включването на Абуд и го изведе отляво. Послединят сви към точката на дузпата, Ивайло Димитров прескочи, а Стефан Велев стреля без подготовка към долния ляв ъгъл. Янко Георгиев можеше да се намеси по-добре, тъй като докосването му не попречи на топката да влезе.

72'
  • Шанс пред Нефтохимик! Галин Иванов се стрелна отдясно по атаката и нахлу в пеналта, след което отправи силен шут от 8-9 метра. Кирев изби топката, а тя срещна тялото на Галин Иванов и излезе в аут.

71'
  • Втора смяна в Славия, изцяло принудителна. Георги Петков не успя да продължи заради полученото разтежение, това наложи включването на Марио Кирев.

68'
  • Първа смяна в Славия - Георги Йомов замени Иван Минчев.

66'
  • Медицинска помощ за вратаря Георги Петков, който неочаквано се контузи.

66'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 4:1! Ивайло Димитров вкара с голяма доза късмет. Сердер Сердеров бе изпуснат отляво и получи идеален пас от Стефан Велев. Руснакът напредна и центрира идеално към Ивайло Димитров, който пробва да овладее с бедро. Вместо това топката неволно срещна коляното му, но пък вратарят Георгиев също се заблуди и не можа да реагира.

64'
  • ГОЛ ЗА НЕФТОХИМИК - 3:1! Георги Хашев върна едно попадение за гостите. Иван Вълчанов центрира от фаул отляво по атакат, а бранителите на Славия като че ли забравиха за Хашев. Централният защитник отигра много добре, стреляйки високо в десния ъгъл.

57'
  • Пропуск на Ивайло Димитров! Омар Абуд проби много добре отляво и от аутлинията плъзна кълбото по земя към вратарското поле. На ъгъла Димитров изскочи и опита да засече, стреляйки в аут покрай близката греда

55'
  • Втора смяна в Нефтохимик, пак на почивката - Дюлгеров отстъпи мястото си на Любомир Божинов.

46'
  • Първа смяна за Нефтохимик, още на почивката - Мариян Огнянов замени Костадин Хазуров.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Нефтохимик подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+2'
  • 1 минута добавено време към първата част.

• Шанс за Йордан Йорданов от Нефтохимик! Иван Вълчанов центрира от ъглов удар отдясно по атаката, а при близката греда Йорданов изскочи и опита да стреля с глава към далечния горен ъгъл. Кълбото кацна върху мрежата.

45'
  • Жълт картон за Николай Дюлгеров от Нефтохимик.

31'
  • Много тежък сблъсък между Николай Дюлгеров от Нефтохимик и Емил Мартинов от Славия. Играчът на "белите" получи сериозна аркада след удара с лакът в лицето.

30'
  • Жълт картон и за Живко Петков от Нефтохимик.

24'
  • Жълт картон за Абуд Омар от Славия, който се посдърпа с Живко Петков край тъчлинията.

24'
  • Първи шанс за Нефтохимик! Иван Вълчанов получи отляво и с рязък финт си твори коридор за стрелба. Бившият играч на Славия потърси долния десен ъгъл зад Петков, а топката облиза външната страна на мрежата.

18'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 3:0! Много красиво изпълнение на Ивайло Димитров с глава! Божидар Васев се отчете с втора асистенция, като този път центрира отдясно по атаката. Бранителите пред Янко Георгиев оставиха Димитров съвсем сам на 7-8 метра от вратата, а той с атрактивно изпълнение намери долния ляв ъгъл.

17'
  • Реферът определено пожали Абуд Омар от Славия за острото му влизане в краката на Орачев. Левият бек на столичани спокойно можеше да получи жълт картон за нарушението.

15'
  • Защитата на гостите е в тотален амок, Сердеров пропусна да отбележи. Нападателят получи отялво с много пространство пред себе си. Той елегантно финтира Михаил Орачев и опита фалцов шут към далечния горен ъгъл. Топката премина на метър над целта.

7'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 2:0! Автоголът ще бъде записан на Георги Хашев. Футболистите на "нафтата" загубиха топката в собствената си половина, а Сердеров с глава изведе Божидар Васев. Ранди Онуоха застигна крилото в пеналта и опита да изчисти, изритвайки кълбото в тялото на Хашев, след което то се оплете в мрежата.

5'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 1:0! Сердеров е точен след по-малко от 2 минути игра. Защитата на Нефтохимик подцени изританата от вратаря Георги Петков топка, а Божидар Васев излезе сам срещу Янко Георгиев. Крилото неегоистично пусна вляво за Сердеров, който реализира на празна врата.