• 78’ Клаудиу Кешеру
  • 89’ Вандерсон
  • КРАЙ НА МАЧА.

90+2'
  • Жълт картон за Марселиньо от Лудогорец, който се замеси в грозни сцени накрая. Фабиано Алвеш, видимо изнервен, посегна опасно в единоборството, а това доведе до невъздържан отговор от звездата на шампионите.

90+1'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:4! Вандерсон също прибави името си сред голмайсторите. Нова асистенция за Марселиньо, който изведе своя сънародник отдясно в наказателното поле. Изстрелът на Вандерсон към далечния долен ъгъл не беше чак толкова силен, ала въпреки това вратарят нямаше шанс.

89'
  • Страхотна намеса на Георгиев! Вандерсон с пореден пробив отдясно и опит за центриране, който рикошира в тялото на Байду. Топката придоби коварна траектория и тръгна да влиза под гредата. Янко Георгиев реагира навреме и с една ръка изби в корнер.

84'
  • Последна смяна и за Септември - Георги Русев отстъпи мястото си на Здравко Димитров.

83'
  • Последна смяна за Лудогорец - Кешеру веднага след втория си гол бе изваден от игра, вместо него Сисиньо, което ще възстанови обичайната схема 4-2-3-1.

79'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 3:1! Отново Кешеру! Швиерчок комбинира с Вандерсон пред наказателното поле и увлече няколко защитници със своя набег. Това позволи на бразилеца да подаде меко по въздуха наляво към Кешеру, който имаше време да овладее и да стреля покрай двама закъснели бранители по диагонала. Вратарят Георгиев късно видя топката и тя спря в мрежата.

78'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:2! Кой друг, ако не Кешеру? Една продължителна атака на шампионите завърши с неточно центриране на Вандерсон отдясно. Топката стигна чак до другия фланг, където Натанаел реши да я върне с прострелен пас в пеналта. Кешеру трябваше само да подложи крак, за да отклони в горния ляв ъгъл, докато защитниците на Септември невярващо се гледаха един друг.

74'
  • Втора смяна за Септември София - получилият картон през първото полувреме Меледже напусна игра, вместо него след 8-месечно отсъствие заради скъсани връзки влиза Стилиян Николов. Именно опитният футболист ще заеме позицията на дефанзивен халф пред карето бранители.

70'
  • Страхотен шут на Марселиньо от дистанция, липсваше му съвсем малко точност! Плеймейкърът и капитан пое отговорност да шутира от около 24 метра по диагонала. Топката тупна коварно пред вратаря Георгиев, чийто плонж нямаше шанс. За късмет на домакините изстрелът премина на сантиметри покрай десния стълб.

70'
  • Първа смяна за Септември - Мирослав Будинов заема мястото на Крис Гади и сега вече столичани са въоръжени с тежък таран. Това може би ще промени техния план за провеждане на атаките.

65'
  • Лудогорец вдигна интензитета на своите разигравания и вече все по-често играчите на разградчани излизат на опасни позиции. Дотук вратарят Янко Георгиев трябваше 3 или 4 пъти да пресича прострелни подавания в пеналта си.

• Жълт картон и за друг от вътрешните халфове на Септември - Фабиано Алвеш.

48'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:1! Швиерчок с първия си досег до кълбото изравни резултата! Кампаняро изпрати топката високо към наказателното поле на съперника, а Швиерчок игра тяло в тяло срещу Георги Стоичков, който беше с гръб към него. Това позволи на поляка да овладее и с десния крак да стреля от около 11-12 метра. Вратарят Янко Георгиев докосна топката, но не успя да ѝ попречи да влезе в долния му десен ъгъл.

46'
  • Още една смяна на почивката за Лудогорец, вече две за шампионите. Мей Махлангу седна на пейката, за да се появи Густаво Кампаняро.

46'
  • Смяна на полувремето за Лудогорец. Якуб Швиерчок зае мястото на Яцек Горалски.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Септември подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Нито секунда продължение от Станислав Тодоров.

• Невероятен пропуск на Вандерсон! Кешеру вложи много старание, за да изведе Лукас Саша отдясно по атаката. Бившият играч на ЦСКА проби в наказателно поле по аутлинията и в точния миг извади топката към дебнещия около 8-ия метър Вандерсон. Бразилецът заложи на силата, а резултатът беше разочароващ - кълбото пое към небесата.

43'
  • Ъглов удар за Лудогорец отляво по атаката. Вандерсон с дълъг пас върна към Натанаел, който центрира в зоната пред вратарското поле. Там Кешеру се оказа изненадан и топката го удари в рамото, след което излетя над гредата.

34'
  • Поредна флангова атака на Лудогорец, този път отдясно чрез Вандерсон и Лукоки, и поредно безадресно центриране. Топката все пак стигна до Натанаел, който опита тежък шут от около 22 метра. Бразилецът изобщо не беше близо до това да намери очертанията на вратата.

33'
  • Нелош шанс за Септември! Септември разигра късо ъглов удар отдясно по атаката си. Моци успя да изчисти с глава последвалото центриране, а топката попадна у Бенга при дъгата. Централният бранител моментално опита шут, който прелетя над гредата.

30'
  • Опасен диагонален шут на Вандерсон, който в първия миг се измъкна отляво. Оказа се обаче, че бразилецът е бил в засада. Дори и с тази ситуация на сметката си, Лудогорец изглежда странно апатичен, и то при положение, че изостава в резултата.

29'
  • Отборът на Септември дотук се представя изключително стабилно, макар и на моменти да прибягва към откровено груба игра. Лудогорец не може да създаде ситуация от игра, като до момента не е отправил нито един точен изстрел.

• Жълт картон за Яя Меледже от Септември. Опорният халф на столичани извърши няколко груби нарушения в кратък интервал от време. Съвсем резонно отсъждане на съдията.

24'
  • Моци изпрати топката в мрежата на Септември, но попадението беше отменено заради засада. Вандерсон центрира от пряк свободен удар, отсъден на няколко метра от ъгъла на наказателното поле. Моци изскочи при далечната греда и с глава разстреля Янко Георгиев, но още преди да се е зарадвал видя вдигнатия флаг. Румънецът не беше съгласен с решението, но то беше абсолютно правилно.

23'
  • Добра флангова атака на Септември. Крис Гади не се поколеба да стреля от ъгъла на наказателното поле, а топката рикошира коварно в Лукас Саша. Антон Недялков в последния миг се намеси пред вратарското поле и я изчисти пред погледа на връхлитащия Георги Русев.

19'
  • Лудогорец веднага се зае да упражни яростен териториален натиск. Септември дотук се групира добре в защита и няма проблем да посрещне големия брой центрирания, които се сипят към наказателното поле.

• ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ - 1:0! Какъв шедьовър от Асен Чандъров! Гади много находчиво беше изведен зад гърба на лудогорската защита, а флагът на страничния съдия остана долу. Бившият играч на Локо Пд и Берое напредна отляво, нахлу по аутлинията в наказателното поле и центрира полувисоко към точката на дузпата. Там дебнеше Чандъров и с воле от 12 метра изпрати кълбото неспасяемо в под дясната сглобка. Изключително красиво попадение!

7'
  • Фабиано Алвеш е щастливец, че не получи жълт картон за грубото настъпване срещу Горалски. Реферът Станислав Тодоров се задоволи само с устна забележка, тъй като мачът е още в самото си начало.