• КРАЙ НА МАЧА

90+4'
  • ИЗУМИТЕЛЕН ПРОПУСК НА СЕПТЕМВРИ, ПАНОВ ИЗЧИСТИ ОТ ГОЛЛИНИЯТА! Иван Тилев центрира много добре, а Елтън успя да вземе високата топка, след което стана зверско разбъркване. В него някой успя да я насочи към вратата, ала точно пред голлинията Цветомир Панов се хвърли геройски и изчисти.

90+4'
  • Каква намеса на Чворович! Ишмаел Байду, този път отляво, се пребори за топката в половината на Ботев и напредна към наказателното поле. След като не видя по-добра опция, тъмнокожият футболист нанесе силен шут, който рикошира коварно в тялото на Терзиев. Топката придоби неприятна парабола и Иван Чворович със сетни сили успя да я избие в корнер.

90+3'
  • 3 минути добавено време към мача.

• Последна смяна и за Септември - поумореният капитан Борис Галчев седна на пейката, вместо него Антони Иванов.

86'
  • Крум Стоянов побърза да се отчете с далечен и крайно неточен шут към вратата на Септември.

83'
  • Последна смяна за Ботев - Крум Стоянов зае мястото на Фелипе Бризола.

81'
  • Добър рейд отдясно на Ишмаел Байду от Септември. Тъмнокожият футболист стигна до ъгъла на наказателното поле и извади към дъгата, където Иван Тилев нанесе шут. Изпълнението на българина бе доста постно и не затрудни Чворович.

79'
  • Голяма грешка на вратаря Георгиев, но какво стори Стивън Петков?! Влезлият като смяна за Ботев нападател поде атаката с пас наляво за Дуде Ндонгала. Французинът по чудесен начин центрира към Петков, а вратарят Янко Георгиев тръгна да излиза и се отказа. Увисването му позволи на Петков от около 7 метра да шутира от воле, ала изстрелът му бе покъртително неточен.

74'
  • Втора смяна в Септември - Васил Калоянов застана начело на атаката вместо Мартин Тошев.

68'
  • Втора смяна в Ботев - Дуде Ндонгала замени Густаво Афонсо.

62'
  • Първа смяна в Ботев - Фернандо Виана отстъпи мястото си на Стивън Петков.

59'
  • Шанс за Ботев и след корнера! Неделев завъртя добре топката от статичното положение, а Радослав Терзиев бе оставен без опека да атакува подаването при линията на вратарското поле. Късмет за домакините, че кълбото премина малко над гредата.

58'
  • Спасяване на Янко Георгиев! Бризола и Виана матираха отбраната на Септември със скоростно двойно подаване. Последният излезе на стрелкова позиция по диагонала, а Георгиев с крак изби силния му шут.

58'
  • ГОЛ ЗА СЕПТЕМВРИ - 1:1! Крис Гади завърши хладнокръвно с глава. Георги Стоичков получи прекално много пространство отдясно по атаката и го оползотвори с хубав набег и още по-добро центриране. Топката се насочи към далечния край на наказателното поле, където Гади бе тотално забравен. С мощен отскок бившият играч на Локомотив Пловдив и Берое разстреля Иван Чворович.

53'
  • Страхотна работа от Афонсо! Атакуващият халф се измести на левия фланг, за да получи и без проблем мина покрай Георги Стоичков. Той тръгна успоредно по аутлинията в наказателното поле и пробва пас по земята, търсейки съотборник в близост до вратата. Елтон се намеси добре и изчисти.

49'
  • Първата смяна на Септември се случва още на почивката - Ишмаел Байду зае мястото на изкаралия си жълт картон през първата част Иван Стоянов. Това води до тактически рокади за столичани, като Георги Стоичков се връща да играе като десен бранител.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Понакуцвайки Афонсо се завърна в игра.

44'
  • Медицинска помощ за Густаво Афонсо от Ботев край тъчлинията.

41'
  • Още една възможност за Ботев, но няма кой да нанесе изстрел! Минев за пореден път се зае да тормози десния бек на домакините Иван Стоянов. Ветеранъ на Ботев осъществи хубав рейд към наказателното поле и от аутлинията пусна подканящо успоредноо подаване във вратарското поле. То мина покрай Янко Георгиев и няколко защитници на Септември, но нямаше футболист в "жълто-черно", който да се възползва.

33'
  • Невероятно спасяване на Янко Георгиев. Цветомир Панов и Бризола комбинираха добре отдясно, а бразилецът умело сви топката към точката на дузпат. Оттам Серкан шутира моментално към долния ляв ъгъл, а Георгиев с чудесна намеса спаси вратата си.

33'
  • Много тежък изстрел на Янко Сандански попадна право в главата на Лъчо Балтанов и свали капитана на Ботев. Опитният халф трябваше да напусне терена, за да получи помощ, преди да се върн в игра.

30'
  • Най-добрият шанс за Септември, а Галчев го изпорти! Иван Стоянов за пореден път се включи в атака отдясно и от трудна позиция центрира към наказателното поле. Там защитниците на Ботев твърде леко позволиха на топката да продължи към точката на дузпата, откъдето Галчев нанесе шут в движение. Изпълнението му бе потресаващо неточно, а кълбото пое към сектор "Г" на Националния стадион.

24'
  • Нова опасна атака на Ботев! Тодор Неделев видя непокрития по десния фланг Фелипе Бризола и веднага му подаде. Бразилецът без забавяне центрира към точката на дузпата, където от втора линия долетя Афонсо и пробва изстрел с глава. Топката премина доста над целта.

22'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 0:1! Неделев имаше късмет да отбележи. Националът избра да стреля в долния десен ъгъл, а Янко Георгиев не само усети посоката, а и докосна топката с дясната си ръка. За нещастие на вратаря това не бе достатъчно и тя все пак навести мрежата му.

20'
  • ДУЗПА ЗА БОТЕВ! Георги Стоичков закъсня с шпагата срещу Густаво Афонсо, който бе изведен от Минев в пеналта.

19'
  • Втори чист шанс пред Ботев! Веселин Минев се включи отляво по атаката и получи дълъг пас от Балтанов. С второто докосване ветеранът центрира перфектно към далечната греда, където Неделев беше оставен да стреля с глава. От 7-8 метра националът шутира на сантиметри покрай левия стълб.

15'
  • Първата чиста възможност в мача! Лъчезар Балтанов се пребори за топката пред наказателното поле на домакините и се устреми навътре. При аутлинията той спря и през човек с пас по земята намери Тодор Неделев. Звездата на пловдивчани шутира мощно и точно, но доброто заставане на Васил Добрев отне голяма част от силата в изстрела и вратарят Янко Георгиев улови.

10'
  • Иван Тилев получи топката отляво и тръгна с дрибъл по крилото. При ъгъла на наказателното поле той сви навътре и пробва фалцов шут с десния крак. Много слабо, право в ръцете на Чворович.

8'
  • Медицинска помощ за Серкан Юсеин от Ботев. На този етап нищо тревожно, халфът продължи игра.

7'
  • Първи жълт картон в мача, той е за Иван Стоянов от Септември.

7'
  • Чудесна атака на Септември. Галчев и Георги Стоичков размениха пасове в центъра на терена, след което капитанът на домакините с хубав диагонален пас намери Крис Гади отдясно. Крилото центрира много добре към наказателното поле, където подаването му дойде една идея по-високо за непокрития Мартин Тошев.