• 17’ Янис Карабельов
  • 29’ (а.г.) Богомил Цинцарски
  • 67’ Илиан Мицански
  • 72’ Илиан Мицански
  • КРАЙ НА МАЧА. Славия изпраща годината със звучна победа 4:0 над Верея, като и на три пъти улучи гредите.

90+2'
  • Чист шанс пред Георги Йомов. Велковски изпрати високо центриране отляво след неуспешно изпълнен корнер и намери Йомов съвсем сам на около 8-9 метра фронтално срещу вратата. Юношата на Левски реши да завършва ефектно с воле и не успя да вложи достатъчно сила, че да затрудни Цинцарски.

89'
  • Последна смяна за Верея - Стефан Аличков замени Денислав Станчев.

84'
  • Последна смяна за Славия - Владислав Узунов зае мястото на Янис Карабельов.

83'
  • Решителна изява от Цинцарски - вратарят се хвърли смело напред при центриране отдясно на Йомов, чийто адресат беше Цветанов. Действията на стража не позволиха на Момчил Цветанов да нанесе изстрел. Само корнер.

79'
  • Втора смяна в Славия - капитанът Галин Иванов вече не е нужен за финалните минути, вместо него Филип Кръстев.

76'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 4:0! Илиан Мицански отново! Галин Иванов получи твърде много пространство по левия фланг и отправи центриране по тревата, с което пред точката на дузпата се размина Йомов. Топката отиде до другия край на пеналта, откъдето Сашо Александров стреля без подготовка и предизвика спасяване от Цинцарски. За зла беда на вратаря кълбото отиде право у Мицански, за когото беше формалност да порази оголената врата.

72'
  • Първа смяна за Славия - оставилият отлични впечатления Ашковски напусна игра, вместо него Момчил Цветанов.

71'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 3:0! Илиан Мицански с 3-и гол, откакто се присъедини към "белите". Славчо Шоколаров опита с пас по тревата да изведе Ашковски отляво в наказателното поле. Мачадзе посегна да пресече, а рикошетът се превърна в най-добрия възможен пас за Мицански. Нападателят бе съвсем сам фронтално срещу вратата и просто плъзна кълбото между краката на вратаря.

67'
  • Галин Иванов отново не успя да се разпише. Капитанът на Славия изпълни чудесно двойно подаване със съотборник пред дъгата, което му позволи някак да се провре през купа от играчи в сини екипи. От 7-8 метра националът пробва да порази целта със силен шут в близкия ъгъл, който спря от външната страна на мрежата.

65'
  • Жълт картон за Здравко Илиев от Верея за реплика към съдията.

61'
  • Първа чиста голова ситуация за Верея, както и първи изстрел на старозагорци в мача! Здравко Илиев овладя дълъг пас отдясно по атаката и използва физиката си, за да надделее над Велковски, след което нахлу в пеналта. Илиев нямаше много опции и вложи цялата си сила в шут към близкия горен ъгъл, който Стериякис боксира над гредата.

59'
  • Галин Иванов изскочи зад гърба на защитата, овладя дълъг пас и вкара топката в мрежата. Още преди да отправи изстрела, нападателят чу сигнала за засада, каквато наистина имаше в случая.

58'
  • Сухата статистика дотук - 14 изстрела от Славия срещу кръгла нула в тази графа за Верея. Точните пък са 6-0.

• Страхотна възможност за Славия. Ашковски по перфектен начин направи набех от крилото през центъра, за да бъде изведен в наказателното поле. Макар да излизаше съвсем сам срещу вратаря, той реши още с първото докосване да опита успореден пас, с който да остави Галин Иванов на празна врата. Изпълнението му беше дотолкова разочароващо, че попадна право в ръцете на вратаря.

49'
  • Втора смяна на почивката за Верея - Здравко Илиев замени Милан Вушурович.

46'
  • Смяна на почивката за Верея - Станислав Маламов зае мястото на анонимния Дино Мартинович.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Верея подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Нито секунда продължение от рефера Петър Костадинов.

45'
  • Отново Цинцарски спасява вратата на Верея! Едва ли някой от неговите съиграчи може да има претенции към 21-годишния страж въпреки очевидната му грешка при втория гол. Сега Ашковски нанесе много плътен шут от 22 метра към вратата и това предизвика ефектен планж от младия вратар. В доста мигове изглежда така сякаш той сам играе срещу целия тим на Славия.

41'
  • Силното представяне на Ашковски продължава. Мицански свали топката за македонеца, който я овладя в дъгата и, обръщайки се, нанесе изстрел. Цинцарски не помръдна, а топката мина покрай дясната му греда.

36'
  • Жълт картон за Стефан Ашковски от Славия.

33'
  • АВТОГОЛ В ПОЛЗА НА СЛАВИЯ - 2:0! Попадението ще бъде записано като автогол на вратаря Цинцарски. Отляво Ашковски изпрати поредното много добро центриране, топката тупна пред вратарското поле и продължи към другия край на пеналта, където Галин Иванов беше изпуснат. Капитанът не успя да нанесе сносен шут, тъй като кълбото го намери в бедрото. Цинцарски тръгна улавя и за момент топката беше под контрола му, но сетне той я изтърва и тя се изтърколи в мрежата.

29'
  • Трудно за вярване е как тук Славия не стигна до втори гол! Страхотен пробив на Галин Иванов отдясно в наказателното поле, където преодоля шпагата на Курупис и центрира безукорно към вратарското поле. Там Стефан Ашковски налетя от втора позиция и изпрати мощния си шут в тялото на вратаря, който изби. Топката попадна у намиращия се на 5-6 метра от вратата Карабельов, който стреля моментално и може би улучи съиграч, което изпрати топката встрани към тъчлинията.

28'
  • Славия рязко намали темпото в разиграванията си. Очевидно "белите" са доволни от развоя на мача, но по всяка вероятност техният наставник Златомир Загорчич би се радвал на още един гол до почивката. Верея към този момент изглежда по-скоро като спаринг партньор, отколкото като реална заплаха.

• Жълт картон за Бедри Рюстемов от Верея. Офанзивният халф на Верея влезе много тежко в краката на Галин Иванов.

24'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 1:0! Янис Карабельов даде закономерен аванс на столичани! Защитата на Верея отново не действа добре и позволи центрирането на Ашковски отляво да стигне чак до намиращия се в другия край на наказателното поле Георги Йомов. С известна доза късмет той успя да върне към Карабельов, като нито един играч в синьо не опита да пресече наглед твърде леки пас. Карабельов шутира, топката рикошира в съперников играч и влезе в долния ляв ъгъл.

17'
  • Поредният случай, в който атака на Славия завършва с удар. Да, Карабельов стреля адски неточно от около 12-ина метра, но Верея изглежда като крайно незаинтересован да играе в отбрана тим. В играта на старозагорци липсва живец и е цяло чудо, че предвид стрелбището, в което се превърна наказателното им поле, резултатът да остава 0:0.

11'
  • Спасяване от Цинцарски! Този път Ашковски реши да опита късмета си с шут от около 20 метра. Топката влиташе под гредата, ако стражът на старозагорци не се беше намесил и избил в корнер.

8'
  • Пореден пропуск за Славия! Ашковски напредна отляво и много добре центрира към близката греда, където Мицански бе оставен необезпокояван да стреля с глава. Опитният нападател не успя да насочи изстрела си добре и топката мина над целта.

7'
  • ОТНОВО ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Ашковски проби много добре отляво и с подаване назад по тревата намери Галин Иванов на чиста позиция. Капитанът на "белите" вложи доста сила в изстрела, който разтресе напречната греда.

5'
  • САМО В РАМКИТЕ НА 40 СЕКУНДИ СЛАВИЯ НАЦЕЛИ НА ДВА ПЪТИ ГРЕДАТА! Невероятен шанс пред "белите"! Велковски напредна отляво и се устреми към наказателното поле. Наглед той загуби равновесие при паса си напред, ала отбраната на Верея се пропука сериозно и Мицански въпреки всичко овладя кълбото на десетина метра от вратата. С хубаво повеждане той си отвори перфектен коридор за стрелба, ала улучи основата на левия стълб. Това отвори шанс за добавка пред Йомов, който на свой ред с мощен шут намери същата греда.