1 : 2

• 49’ Станислав Костов
  • 54’ Карлос Охене
  • 77’ Педро Еуженио
  • КРАЙ НА МАЧА. Левски допусна обрат от 1:0 до 1:2 срещу Берое в 31-ия кръг на Първа лига. Феновете на "Герена" не изглеждат никак щастливи.

90+3'
  • Шпагат на Райнов може би предотврати трети гол за Берое! Еуженио комбинира с Рубен Бригидо отляво в наказателното поле. Последният опита да стреля силно по диагонала, а Райнов самоотвержено се хвърли да блокира.

90+2'
  • 3 минути продължение на мача.

• Жълт картон за Нуно Рейш от Левски, който провокира конфликта с Перниш.

88'
  • Напрежение между Нуно Рейш и Душан Перниш в наказателното поле на Берое. Наложи се съдията Стефан Апостолов да въдворява ред.

88'
  • Жълт картон за Карлос Охене от Берое за разкарване на топката. Капитанът на Левски Живко Миланов едва се възпря да не опита саморазправа.

87'
  • Последна смяна в Берое - Яя Меледже напусна игра, вместо него Милен Желев.

86'
  • Сантиметри лишиха Станислав Костов и Левски от втори гол! Валери Божинов като типичен плеймейкър напредна към дъгата и комбинира с изнеслия се пред наказателното поле Костов. Той стреля директно по диагонала, а Перниш само изгледа как кълбото профуча покрай левия стълб.

85'
  • Втора смяна в Левски - Давиде Мариани напусна игра, вместо него Валери Божинов.

79'
  • ГОЛ ЗА БЕРОЕ - 1:2! Невероятна контраатака от гостите и завидно хладнокръвие от Еуженио! Левски загуби топката в половината на Берое, а Охене побърза с пас да намери Мартин Камбуров в централния кръг. Нападателят се обърна и продължи вляво за Еуженио, който беше покрит от Райнов. Португалецът се вряза между Райнов и Миланов, след което матира Михайлов с красив шут по тревата до десния стълб.

77'
  • Прекият свободен удар беше на около 23 метра и на удобна позиция за Мартин Камбуров. Ветеранът вложи много сила в изстрела над стената и това го подведе - топката мина на около метър и половина над гредата.

75'
  • Абсолютно заслужен жълт картон за Илия Юруков от Левски за фаул в гръб срещу Еуженио.

73'
  • Първа смяна в Левски - Станислав Иванов седна на пейката, вместо него Мартин Детелинов Петков.

72'
  • Решително спасяване от Михайлов! Берое изпълни заучено пряк свободен удар, като центрирането беше насочено вдясно по атаката към Бандаловски. Той с глава насочи кълбото към вратарското поле, а след рикошет в играч на Левски то дойде идеално за Леони. Бразилецът стреля силно с глава към левия ъгъл, а Михайлов улови с плонж.

72'
  • Жълт картон за капитана на Левски Живко Миланов, който влетя на шпагат с двата крака срещу Цветков.

71'
  • Втора смяна в Берое - Мартин Камбуров замени Меска.

67'
  • Ново спасяване на Перниш, този път срещу Мариани! Швейцарецът използва набраната скорост отляво по атаката, за да пробие към дъгата. От 16-17 метра той стреля нелошо към долния ляв ъгъл, а словенският страж на гостите с една ръка изби в корнер.

65'
  • Жълт картон за Никита Баранов от Берое.

64'
  • Голям пропуск на Райнов! Давиде Мариани центрира идеално към границата на вратарското поле, където бившият капитан на Берое налетя от втора линия и нямаше конкуренция във въздуха. От 5-6 метра той обаче намери начин да стреля встрани покрай левия стълб.

61'
  • Жълт картон за Иван Бандаловски от Берое, който задържа Горанов до аутлинията.

60'
  • Спасяване на Перниш срещу Костов! Нападателят на "сините" като на шега премина на зиг-заг измежду защитниците на Берое. Нападателят изсокчи отляво и стреля мощно по диагонала, но право в тялото на Перниш, който боксира.

59'
  • Първа смяна в Берое - Рубен Бригидо замени незапомнилия се с нищо Иван Минчев.

58'
  • ГОЛ ЗА БЕРОЕ - 1:1! Карлос Охене с ефектно воле от границата на наказателното поле възстанови равенството! Гостите имаха известна доза късмет, но и настоятелността на Александър Цветков се отплати. Халфът опита пробив в наказателното поле и накара Нуно Рейш да изрита топката в тялото му. Тя отскочи по-назад за Охене, който я намери красиво от въздуха, за да я забоде в долния ляв ъгъл.

54'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:0! Станислав Костов с 21-ия си гол през сезона! Давиде Мариани добре насочи атаката надясно, където Леони изобщо не проследи движението на Станислав Иванов. Крилото на "сините" подаде успореден пас покрай Алкан в пеналта, а Баранов тотално беше изпуснал Костов. Таранът овладя около точката на дузпата, а с второто си докосване до топката стреля точно по диагонала.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Гостите от Берое подновиха играта от центъра. Без смени в двата състава.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+1'
  • Далечен шут на Педро Еуженио. Португалецът опита късмета си от почти 25 метра. Топката се изтъркаля покрай левия стълб на Николай Михайлов, който потича заедно с нея.

45+1'
  • 1 минута добавено време към първото полувреме.

• Паулиньо се възползва от авантаж на Стефан Апостолов, за да напредне отляво. Бразилецът извади топката с пас по земя към застаналия леко встрани от дъгата Станислав Костов. Таранът моментално стреля, ала адски неточно покрай левия стълб.

40'
  • Фрапиращо лошо центриране на Мариани от пряк свободен удар! Топката беше заложена почти при ъгъла на наказателното поле отляво по атаката на Левски. Плеймейкърът реши да фалцира с предпочитания си десен крак и изпрати кълбото високо и далеч в аут.

37'
  • Първият жълт картон в мача е за Иван Минчев от Берое. Халфът на гостите по безцеремонен начин препъна набралия скорост Иван Горанов, който тъкмо го беше преминал.

36'
  • Леко напрежение пред вратата на Михайлов! Вратарят на "сините" грешно прецени центрирането отдясно спрямо вратата му. Кълбото мина над протегната му ръка, но Бандаловски не успя да нанесе сполучлив изстрел с глава.

34'
  • Медицинска помощ за вратаря Николай Михайлов, който се сблъска с Педро Еуженио в опита да го изпревари за едно твърде високо центриране на Бандаловски. Ще има корнер за Берое.

32'
  • Давиде Мариани показа със засилката си, че ще опита директен изстрел, въпреки неудобното положение на топката спрямо вратата. Изстрелът беше нисък, но не много силен, а Перниш сигурно улови топката.

31'
  • Иван Бандаловски с ръка пресече центрирането на Горанов отляво, като дистанцията между двамата беше немалка. Интересно, че главният съдия не показа жълт картон на опитния бранител.

30'
  • В последните десетина минути Берое започна да владее доста по-уверено и повече топката. За момента това не води до главоболия за Николай Михайлов, но играта се изтегли доста по-далеч от наказателното поле на Душан Перниш.

28'
  • Прекрасно подаване на Охене зад гърба на "синята" защита. Матеус Леони успя да се измъкне и овладее на гърди. Станислав Иванов обаче се върна и помогна на Живко Миланов, докато бразилецът от Берое падна на тревата и развя ръце към съдията. За дузпа в тази ситуация и дума не можеше да става.

17'
  • Първи точен шут в мача, отправи го Костов. Голмайсторът на Първа лига обаче трябваше да се справи далеч по-добре. Давиде Мариани съзря шанс и нанесе шут от 12-13 метра по диагонала, който беше блокиран от играч на Берое. Топката се върна към чакащия зад точката на дузпата Костов, който стреля без подготовка. Кълбото едва се дотъркаля до ръцете на Перниш.

12'
  • Педро Еуженио получи пас в дълбочина отляво в наказателното поле и опита да стигне до топката преди Райнов. Бившият му съотборник игра рамо в рамо и не позволи на португалеца да го изпревари.

11'
  • Левски концентрира атаките си предимно отляво. Очевидно "сините" разчитат на техниката на Паулиньо, която би трябвало да му даде предимство срещу Бандаловски. По другия фланг младият Станислав Иванов засега не се е запомнил с някое по-забележително отиграване.

• ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Малшанс за Паулиньо! Давиде Мариани се възползва от грешка на Меледже в половината на Берое и веднага подаде към Паулиньо отляво пред накаказателното поле. Крилото получи твърде много пространство и забеляза, че Перниш е излязъл мако по-напред. Последва техничен прехлърлящ удар, който кацна върху лявата сглобка.

4'
  • Атака на нелоша скорост за Левски още в самото начало. Паулиньо получи топката отляво и с премерен пас по тревата изведе Горанов на позиция за центриране. Крайният защитник се оказа затворен от Бандаловски. Само корнер за "сините", чието изпълнение не доведе до нищо опасно.

2'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката беше за домакините от Левски.

• Мачът стартира с минути аплодисменти от феновете на "Герена" в памет на починалия Александър Костов. Играчите на Левски почетоха клубната легенда, като излязоха със специални фланелки.

• Стадион: Георги Аспарухов
    Рефер: Стефан Апостолов
    Излъчва: Diema Sport