• КРАЙ НА МАЧА. Левски с първа победа под ръководството на Георги Дерменджиев.

90+3'
  • Проблемът за Божинов е в левия глезен. Нападателят пострада, след като стъпи накриво при опит да овладее топката.

90+2'
  • 2 минути продължение на мача, а Валери Божинов напусна терена на куц крак, след като получи контузия. Левски вече изразходва и трите си смени.

• Никак нелош шанс пред Витоша! Садула изпълни ъглов удар отляво по атаката, а при близката греда Амзин изпревари Цветкович и нанесе изстрел с глава чрез плонж. Нападателят не успя да контролира шута си, който отлетя високо над гредата.

88'
  • Последна смяна в Левски - Антони Белмонт замени Хали Тиам.

86'
  • Василев отново бе страхотен! Кабрал напредна отдясно и с лекота центрира покрай Попев. Божинов бешенапълно сам на 2 метра пред вратарското поле, откъдето опита изстрел със задна ножица. Изпълнението на нападателя беше точно и достатъчно силно, ала Василев имаше последната дума с поредната си впечатляваща намеса.

84'
  • Жълт картон за Милош Цветкович от Левски.

81'
  • Отново Християн Василев спаси Витоша! Левски изпълни ъглов удар отляво по атаката, а защитниците в зелено не успяха да изчистят кълбото. То попадна у Райнов, който от 12 метра стреля по диагонал с десния крак. Въпреки от купа от тела пред себе си, Василев реагира перфектно и парира с една ръка.

78'
  • Втора смяна в Левски - Станислав Костов отстъпи мястото си на Серджиу Буш.

76'
  • Далечен шут на Жерсон Кабрал, който нагласи топката на левия си крак. Вратарят Василев отрано прецени, че то няма да попадне в мрежата, макар и топката да премина сравнително близо до гредата.

75'
  • Спасяване на Християн Василев! Иван Горанов с мощен спринт проби отляво и центрира към другия край на наказателното поле. Жерсон Кабрал нанесе воле, което заби в земята, а после Василев с една ръка отклони изстрела над гредата.

71'
  • Като по чудо ситуацията се размина без гол за Левски! Станислав Костов избяга от засадата и получи отдясно в наказателното поле. Таранът даде остро центриране във вратарското поле, където вратарят Василев отклони топката минимално, но я направи неудобна за Божинов.

69'
  • Първа смяна в Левски. Давиде Мариани напусна игра, вместо него Валери Божинов.

68'
  • Жълт картон за Мхиаил Милчев от Витоша.

66'
  • Първа смяна във Витоша - Румен Гьонов напусна игра, вместо него Иван Вълчанов. Подчертано офанзивна смяна, която най-вероятно ще превърне активния Цанков в десен краен бранител.

63'
  • Какъв шанс пред Витоша! Амзин избяга по дясното крило и центрира полувисоко към точката на дузпата. Оттам Румен Гьонов нанесе акробатичен ножичен зистрел, който обърса външната страна на мрежата зад Михайлов.

60'
  • Спасяване от Християн Василев! Хали Тиам наглед изрита топката безогледно напред, ала това се оказа пас към Паулиньо, след като Гьонов закъсня с реакцията си. Бразилецът имаше опции за комбицании, като предпочете да завършва сам. С рязък финт бразилецът си отвори коридор за стрелба, след което "натисна спусъка" от около 21 метра. Топката рикошира коварно в тялото на Милчев и без малко да заблуди вратаря, който все пак изби в корнер.

58'
  • Нова атака на Витоша Бистрица отдясно чрез Цанков. Той центрира балонно към далечния край на наказателното поле, където Садула беше оставен да отиграе с глава. Капитанът на "тигрите" даде високо подаване към Стефан Христов, който пребори Яблонски във въздуха, но отправи твърде анемичен шут.

53'
  • Много мощен пробив на Петко Цанков по десния фланг. Играчът на "тигрите" се подигра с Горанов и Нуно Рейш, след което даде полувисоко центриране, което не намери никого от съотборниците му. Определено това можеше да завърши с нещо повече за Витоша.

49'
  • Стефан Христов навлезе в наказателното поле на Левски с топка в крака и опита изстрел, който беше блокиран. Има известен импулс в играта на Витоша, който явно няма да се предаде въпреки негативния резултат.

47'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Витоша подновиха мача от центъра. Без промени и в двете единадесеторки на този етап.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Левски има комфортен аванс за вторите 45 минути.

45+1'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 0:2! Станислав Костов се изравни с Клаудиу Кешеру на върха при реализаторите. Вратарят Християн Василев има огромна вина за попадението, защото опита твърде амбициозен пас по трева към намиращия се отдясно на фланга Петко Цанков. Паулиньо прихвана топката без усилие, а после изведе Костов сам срещу вратаря. Нападателят залъга, че ще бие, финтира вратаря, а после вкара въпреки отчаяните опити на двама бранители да защитят зейналата врата.

42'
  • Чист шанс пред Паулиньо! Левски получи пряк свободен удар в половината на съперника, но и доста далеч от вратата. Давиде Мариани изненада с бързо изпълнение, а високот му центриране намери Паулиньо зад защитниците на бистричани. Изстрелът с глава на бразилеца беше сносен, ала премина встрани от десния стълб.

38'
  • Доста по-спокоен отрязък от мача, изглежда Левски е доволен да се оттегли на почивка с аванс от 1:0. Витоша дотук има трудности да създаде нещо по-значимо пред вратата на Ники Михайлов.

38'
  • Спасяване от Михайлов! Лазаров получи нов шанс да обстрелва вратата от пряк свободен удар след грешка на Нуно Рейш, този път доста по-близо. Халфът на Витоша се срави прилично и насочи топката към горния десен ъгъл, а Михайлов не рискува, като боксира встрани.

28'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 0:1! Давиде Мариани свърши 90 процента от работата, а Паулиньо завърши атаката. Швейцарецът прихвана пас на Юлиян Попев в половината на Витоша, напредна уверено с топката и в перфектния момент я пусна между трима придвижващи се бранители на съперника. Паулиньо изскочи и без да овладява плъзна кълбото в долния ляв ъгъл.

22'
  • Пряк свободен удар за Витоша на около 23-24 метра от вратата. Ивайло Лазаров не се уплаши да шутира над стената, ала изстрелът му нямаше сила и Ники Михайлов улови.

21'
  • Първа проява на нерви в редиците на Левски. Жерсон Кабрал получи отдясно и опита с хитър пас по тревата да изведе Станислав Костов, който обаче късно проумя замисъла на холандеца. Крилото с доста красноречиви действия изрази недоволството си към щатния реализатор.

20'
  • Проблеми за Мартин Райнов. Новото попълнение на Левски получи удар в глезена и остана да лежи на терена. Горанов изкара топката, за да се окаже медицинска помощ.

17'
  • Наивна грешка от Иван Горанов постави Яблонски в тежка позиция. Стефан Христов се оказа на скорост срещу него, ала чехът запази хладнокръвие и с шпагат парира още една потенциална запллаха.

14'
  • Изненадващ опит от Станислав Костов. Давиде Мариани с гърди свали към намиращия се на 2-3 метра пред дъгата Костов, който се извъртя и нанесе воле. Топката отлетя много, много над гредата.

13'
  • Много добра атака на Витоша. Стефан Христов избяга по левия фланг, за да получи дълъг пас зад гърба на "синята" отбрана. Той добре се освободи от преследващия го Яблонски и центрира към другия край на наказателното поле, където Петко Цанков навлезе на скорост. В последния миг Иван Горанов протегна крак и изби в корнер, с което предотврати 100-процентова голова възможност за бистричани.

11'
  • Спокойни първи минути на срещата, в които отборът на Витоша зает изключително с преследването на топката и уплътняване пространствата в собствената си половина. Териториалният превес на Левски за момента не застрашава по никакъв начин "бистришките тигри", тъй като болшинството пасове на "сините" са по ширината на терена.