2 : 1

• 62’ (д) Наско Милев
  • 64’ Стефан Христов
  • 4’ Ахмед Ахмедов
  • КРАЙ НА МАЧА. Витоша Бистрица стартира с победа учаситето си в Първаа лига за сезон 2018/2019.

90+5'
  • ВТОРИ ЖЪЛТ И РЕСПЕКТИВНО ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА АНТИ РЕНИА ОТ ВИТОША!

90+3'
  • ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КРАСИМИР СТАНОЕВ ОТ ДУНАВ!

90+3'
  • ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ПЕТКО ЦАНКОВ ОТ ВИТОША! В края на мача се заформи голямо меле между играчи на двата отбора, в които най-дейни бяха Красимир Станоев от Дунав и Цанков и Рениа от Витоша. Причината беше едно по-остро влизане на Садула в краката на Станоев, който реагира много гневно. Цанков и Рениа веднага се спуснаха да бранят съиграча си, като доста грубо заблъскаха съперниковия играч.

90+3'
  • Шанс пред Витоша! Анти Рениа се включи напред в атака по десиня фланг и след няколко хубави финта стреля по диагонала. Кълбото рикошира коварно в бранител на Дунав и придоби парабола, заради която премина на сантиметри над гредата. Корнер за домакините.

90+1'
  • 3 минути продължение на мача.

• Последна смяна във Витоша - Стефан Христов напусна игра, за сметка на това на терена излезе още един защитник в лицето на Венцислав Бонев.

89'
  • Жълт картон за Анти Рения от Витоша.

88'
  • Още една греда за Дунав! Борислав Балджийски демонстрира специалитета си, като напредна и шутира мощно с десния крак от 27-28 метра. Георги Купенов учудващо се наведе, за да не го улучи кълбото в главата, а то после разтресе сериозно напречната греда зад Николай Георгиев.

86'
  • Греда за Дунав! Гостите стигнаха до ъглов удар, при който Ахмед Ахмедов нанесе изстрел с глава, рикоширал в защитник на домакините. Топката придоби неприятна парабола, срещна напречната греда, а Николай Георгиев с голяма доза късмет изби в корнер.

82'
  • Последна смяна за Дунав - Светослав Ковачев, който се позагуби след паузата, напусна игра, вместо него Даниел Пехливанов.

82'
  • Пореден пропуск на Витоша! Петко Цанков центрира от ъглов удар отдясно по атаката, а Мутафчийски се извиси на около 8-9 метра от вратата. Диагоналният му изстрел беше много силен, Антонов застина на голлинията и само изгледа как кълбото профуча на сантиметри покрай десния стълб.

80'
  • Втора смяна във Витоша - Даниел Кутев седна на пейката, вместо него Четин Садула.

73'
  • Първа смяна във Витоша - Михаил Петров напусна игра, вместо него Кристиян Кочилов.

67'
  • Втора смяна в Дунав - дебют за Глаусио Силва, който замени Иван Коконов.

66'
  • ГОЛ ЗА ВИТОША - 2:1! Пълен обрат само за 2 минути, а голмайстор е Стефан Христов! Отлично разиграна атака от момчетата на Росен Кирилов. Кутев тръгна отдясно и комбинира с притичващия пред себе си в наказателното поле Георги Амзин. Капитанът на "бистришките тигри" от трудна позиция върна топката по земя в зоната пред вратарскотоо поле, където Стефан Христов самоо това и чакаше - фалцов удар в горния ляв ъгъл и никакъв шанс за вратаря.

64'
  • ГОЛ ЗА ВИТОША - 1:1! Потърпевшият Наско Милев отбеляза! Нападателят стреля ниско в центъра и може би имаше лека доза късмет, че вратарят Антонов не успя да се намеси.

62'
  • ДУЗПА ЗА ВИТОША! Страхотно подценяване от централните защитници на Дунав Мартин Ковачев и Георги Динков. Двамата някак не се разбраха кой ще гардира топката от борещия се за нея Наско Милев. Ковачев първи се отказа и остави колегата си да блокира съперника, а кълбото вече бе пред вратарското поле. Милев успя да се измъкне и финтира вратаря, който го препъна. Никакво съмнение в отсъждането на съдията.

61'
  • Първа смяна в Дунав - Бранимир Костадинов напусна игра, за да дебютира Александър Александров.

60'
  • Още една чудесна възможност, която домакините пропиляха с лека ръка! Стефан Христов получи по левия фланг и центрира балонно към другия край на наказателното поле. Там Кутев интелигентно свали с глава към точката на дузпата, където Милев овлада и стреля с десния крак. Изстрелът, колкото и да бе точен, беше твърде анемичен.

59'
  • Страшен шанс за Витоша, но и много слаб шут на Наско Милев! Петко Цанков цетрира от пряк свободен удар отдясно до тъчлинията. При далечната греда защитниците на Дунав като че ли забравиха за Наско Милев. От 6-7 метра таранът нанесе изстрел с глава, но толкова слабо, че Станислав Антонов имаше цялото време за да улови.

55'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Витоша подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • 2 минути добавено време към първата част.

• Тежък сблъсък между Мутафчийски и Ахмед Ахмедов. Двамата удариха неприятно главите си при битка за висока топка. След кратка пауза за медицинска помощ и двамата се завърнаха на терена.

43'
  • Страхотни предпоставки за контраатака на Витоша при ситуация двама на двама! Христов получи топкат и тръгна напред, като Даниел Кутев го дублираше отляво. В последния миг обаче Христов даде твърде къс пас и защитник на Дунав пресече.

41'
  • Стахотен шанс за Витоша и Георги Купенов! Героги Амзин центрира много добре от ъглов удар към далечната греда, където централният защитник на домакините бе оставен да се хвърли на плонж. Изстрелът на Купенов беше точен и много тежък, но срещна тялото на стоящия на метър-два пред голлинията Мартин Ковачев.

39'
  • Страхотен шанс пред Дунав, Цанков бе човекът, който положи усилия и осуети опасността! Ахмед Ахмедов спечели високата топка в централния кръг, а след това и Бранимир Костадинов с глава я прати на пътя на Ковачев. 20-годишният играч напредна мощно към дъгата и нанесе силен шут с левия крак, а Цанков дохвърча на шпагат в последния миг, за да блокира. Само корнер за гостите.

28'
  • Жълт картон за Петко Цанков от Витоша за груб фаул срещу Балджийски.

21'
  • Стопроцентова възможност пред Витоша! Амзин добре запази топката около централния кръг и изчака включването на Стефан Христов отдясно. Капитанът на бистричани се отчете с пас в дълбочина, а Христов на свой ред поднесе на скорост към нахлуващия през центъра Наско Милев. Нападателят стреля от движение от около 9-10 метра, на сантиметри в аут покрай левия стълб.

17'
  • Още един шанс за Дунав, топката се разходи пред голлинията на домакините! Светослав Ковачев направи пореден рейд, този път отдясно. Талантът от Лудогорец се разходи между няколко играчи на Витоша, преди да нанесе тежък шут от границата на наказателното поле. Топката рикошира в бранител и се канеше да се превърне в извеждащ пас към Ахмедов. Купенов в последния миг се хвърли на шпагат и изппревари нападателя, но за малко да си отбележи автогол.

15'
  • Витоша прави някакъв опит да наложи териториален превес. Действията се задържат предимно в половинат на Дунав, но засега няма опасни атаки към вратата на Станислав Антонов.

• ГОЛ ЗА ДУНАВ - 0:1! Ахмед Ахмедов бележи! Страхотна работа на преотстъпения от Лудогорец Светослав Ковачев. Младият талант провокира ситуацията, като финтира елегантно Радко Мутафчийски и стреля силно по диагонала. Вратарят Николай Георгиев реагира колебливо и изтърва топката, а Ахмед Ахмедов дотича и я забоде в долния десен ъгъл.

4'
  • Какъв шанс пред Витоша! Кутев опита наглед по-силен от необходимото извеждащ пас по тревата за Наско Милев. Станислав Антонов тръгна напред, за да пресича, но само изби топката. Попадна у Георги Амзин, чийто шут бе отбит от Антонов. Последва и опит на Стефан Христов, който рикошира в защитник. Така Витоша стигна само до ъглов удар.

2'
  • Още в първата минута от двубоя Дунав организира опасна атака, като Коконов изведе Бранимир Костадинов по десния фланг. Нападателят тръгна да излиза непокрит, но атаката бе спряна със засада.

1'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката за сезон 2018/2019 бе даден от отбора на Дунав.

• Стадион: Витоша
    Рефер: Ивайло Стоянов
    Излъчва: NovaSport