• Фаул за Ботев. Тони Тасев и Неделев застанаха зад топката, а като голямата звезда на "канаретата" изпълни, но право в ръцете на Христо Иванов.

• Кямил овладя топката след грешка на Балтанов, но стреля над вратата.

73'
  • Чавдар Ивайлов е заменен от Джихат Кямил.

70'
  • Ботев имаше претенции за дузпа. След фаул в полза на пловдивчани, Неделев изпълно, но в стената. Напрежението обаче се задържа в наказателното поле на домакините и след неособено добро изчистване на Сашо Александров, Виана се откъсна опасно. Димо Атанасов се втурна да пресече атаката, като се получи известно съприкосновение между двамата играчи в пеналта. Виана имаше претенции за дузпа, но Николай Йорданов даде знак играта да продължи.

67'
  • Коварен изстрел на Ивано Стоянов от дистанция, Даниел Кайзер отрази.

65'
  • Дуде Ндонгала получава жълт картон.

58'
  • Крум Стоянов заменя Дуде Ндонгала.

58'
  • Страхотна атака на Етър. Димо Атанасов проби отляво, центрира, а чакащият пред вратарското поле Иван Стоянов засече от движение, но топката не можа да попадне в мрежата на гостите,

49'
  • Начало на второ полувреме

46'
  • Край на първа част

45+1'
  • Първи жълт картон в мача. Получава го Иван Скерлев, след като спря обещаваща атака на Фелипе Бризова в центъра на терена.

39'
  • Етър изравни резултата срещу Ботев. След пробив отдясно на Сашо Александров, Бадара бе оставен непокрит. Той скори и с глава насочи топката в долния ляв ъгъл на Даниел Кайзер за 1:1.

31'
  • Добра атака на Ботев. След пробив отдясно, Лъчезар Балтанов не спя да засече. Виана опита да стреля с глава, но Александър Александров успя да изчисти с глава.

21'
  • Румен Руменов стреля от дистанция от дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай левия стълб на Даниел Кайзер.

20'
  • Удар на Бадара, но Даниел Кайзер улови.

14'
  • Една избита топка попадна в Иван Вълчанов, който от границата на наказателното поле, отляво, стреля, но топката излезе в аут.

13'
  • Ботев повежда в резултата срещу Етър Велико Търново. Лъчезар Балтанов изведе Фернандо Виана, който стреля, а Христо Иванов първоначално отрази. При добавката, Виана бе безпогрешен за 1:0.