• Трета, последна смяна за Верея: Стелиян Колев заменя Хрвоие Ризванович

86'
  • Велизар Ганев изчисти топката така, че Милчо Ангелов стреля от наказателното поле сам срещу Кацарев, но стражът на Верея се намеси.

86'
  • Феноменално центриране отдясно на Кольо Станев към отишлия на върха на атаката на Етър Иван Стоянов. Капитанът стреля с десния крак, но не много добре и топката отиде в аут.

83'
  • Пропуск за Велко Батрович! Иван Стоянов центрира отдясно по прецизен начин и сложи топката на главата на Батрович, но ударът на неполучилия повиквателна за мачовете на Черна гора за Евро '20 футболист излезе в аут.

79'
  • Втора смяна за Верея: Напуска Станислав Маламов, а на негово място влиза Божидар Христов.

74'
  • Гол на Етър бе отменен поради несъществуваща засада. Велко Батрович бе изведен с пас зад гърба на защитата и върна топката с гърди към Милчо Ангелов, който вкара, но страничният съдия маркира засада, която бе покрита от Теофилус Курупис.

74'
  • Голям пропуск за Етър! Александър Георгиев положи доста усилия, за да достигне дълъг пас, но все пак центрира от аутлинията, Иван Стоянов връхлетя, а Велко Батрович остави за капитана, а ударът на Стоянов с глава бе отразен от Кристиян Кацарев.

Вратарят на Верея е причината отборът му да не пада поне с осем гола към 70-тата минута.

69'
  • Центриране от свободен удар на Верея отляво. Топката бе отклонена от Бедри Рюстемов, но Анатоли Господинов не бе затруднен и улови топката.

69'
  • Първа смяна за Верея, и то принудителна: Капитанът Иво Иванов получи травма и трябваше да напусне, за да влезе на негово място Велизар Ганев.

67'
  • Какво спасяване на Кристиян Кацарев! Пореден корнер, изпълнен от Иван Стоянов, а Иван Скерлев се извиси между двама и отправи удар с глава. С дясната си ръка обаче Кацарев спря пътя на топката. Последва засичане на топката от Яни Пехливанов, но ново брилянтно спасяване на Кацарев предотврати да се стигне до четвърти гол за Етър.

65'
  • Греда за Етър! Иван Стоянов центрира от корнер, а Артьом Артюнин засече с глава, но топката се спря в напречната греда на Кацарев, последва изчистване - нов корнер за Етър.

64'
  • Удар на Милчо Ангелов от дистанция, Кацарев изчити в корнер.

64'
  • След повече от час игра Верея изпитва зверски мъки поне да излезе и от своята половина.

64'
  • Трета и последна смяна за Етър срещу Верея: Напуска Аласана Мане, за да влезе Никола Колев

62'
  • Пореден невероятен пропуск за Велко Батрович, който преследва своя хеттрик. Аласана Мане достави прекрасен пас зад защитата за черногоерца, който стреля, но с десния си крак Кацарев сложи край на пътя на топката, пращайки я в ъглов удар.

60'
  • Удар на Милчо Ангелов от средна дистанция, но ударът му прелетя встрани от вратата на Верея.

56'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР! Кольо Станев изгради цялата атака на Етър. 17-годишният десен краен бранител неутрализира опитите на двама футболисти на гостите да му вземат топката и перфектно пусна "в уличка" за Велко Батрович, а черногорецът с плътен удар между краката на Кацарев прати топката за трети път в неговата врата - 3:0 за Етър!

54'
  • Етър продължава да е все така активен, дори след старта и на второто полувреме и комфортния аванс. "Болярите" са в яростно търсене на трети гол, който на практика да "убие" тотално интригата в мача, а опълчението на Верея продължава с пълна пара.

53'
  • Шанс за Етър! Резервата Милчо Ангелов напредна през средата и пусна пас по земя отдясно за Иван Стоянов. Опитният атакуващ футболист на Етър стреля с външен фалц към вратата на Кацарев, но за негово нещастие кълбото облиза външната част от дясната греда на вратаря на Верея.

49'
  • Смяна за Етър на почивката: Яни Пехливанов заменя ​Георги Сърмов

46+1'
  • Смяна за Етър на почивката: Милчо Ангелов заменя Даниел Младенов

45+1'
  • Първото полувреме между Етър и Верея свърши. Резултатът е 2:0 за домакините.

Ако трябва да оприличим първата част с една дума, то това е "доминация". Етър е отбора, който задава правилата по време на дуела с Верея, който не може да отговори по никакъв начин на класата на домакините. Доста пропуски направи Велко Батрович, който все пак реализира, за да дойде и втория гол на Даниел Младенов.

Ще бъдем заедно отново след 15 минути.

45+1'
  • Голям шанс за Верея! Футболистите на Етър подцениха качествата на Бедри Рюстемов, който с индивидуална акция си направи път за удар, а топката трябваше да бъде отклоняване от Анатоли Господинов, за да няма гол за гостите.

45+1'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР! Брилянтен пас на Аласана Мане през средата намери Даниел Младенов. Опитът на нападателя на Етър финтира блестящо Габриел Желязков, който на гърба му стоеше вратаря Кацарев, а финтът елиминира и него. Последва удар по земя в опразнената врата и авансът на Етър вече е два гола!

43'
  • Без малко Етър да удвои резултата. Иван Стоянов центрира отдясно към втора греда за Велко Батрович, а Кацарев се намеси, но безобразно и като по чудо топката не бе довкарана.

40'
  • Солова акция на Велко Батрович през средата на терена. Нападателят отправи изстрел с върха на обувката си, но ударът бе слаб и Кацарев улови. Преди да нанесе удара си Батрович загуби баланс.

39'
  • Георги Сърмов отправи диагонален удар, който бе близо до това да бъде дозасечен от Даниел Младенов, но топката излезе аут.

38'
  • Етър продължава да не "дава" топката на Верея за дълъг период от време, като контролира темпото и събитията в старопрестолния град. Хората на рожденника и легендарен български футболист - Красимир Балъков, понамалиха осезаемо ритъма си, но въпреки това Верея няма никакви аргументи да се възползва от този факт.

36'
  • Иван Стоянов свали топката за Даниел Младенов, а нападателят на Етър отправи удар, но при движението си към вратата Стоянов постави тялото си на пътя на топката и тя се отби в гърба му.

30'
  • ГОЛ ЗА ЕТЪР! Най-логичното нещо се случи в 27-ата минута, Етър поведе срещу Верея. Домакините развиха атака през средата, като топката отиде в Иван Стоянов отдясно. Той пусна центриране между линията на вратаря и защитата, а Весков скочи да пресича подаването, но вместо това топката стигна безпроблемно към Батрович, който отблизо не остави шансове на Кацарев - 1:0.

27'
  • Пореден шанс за домакините - Александър Георгиев продължава с доброто си представяне в мача и достави перфектно центриране за Даниел Младенов, ала бившият футболист на Левски се размина с топката и топката отиде в тъч.

26'
  • Още една добра възможност за Етър. Аласана Мане намери Иван Стоянов вдясно, а капитанът на Етър отправи изстрел между Габриел Желязков и Теофилос Курупис, но топката излезе аут.

25'
  • Феновете на Етър не спират да подкрепят своите любимци с песни за своя отбор. Посещаемостта на "Ивайло" обаче не е на нужното ниво.

25'
  • Треньорът на Верея Иван Вутов гледа срещата от ложите, тъй като има здравословни проблеми, а отборът е ръководен от скамейката от асистента на опитния Вутов - Тодор Станев.

23'
  • Георги Сърмов получи пас зад дъгата на наказателното поле, а опитният халф отправи мигновен удар, който за негово съжаление отиде в аут.

22'
  • Пореден грандиозен пропуск на Батрович! Александър Георгиев бе изведен отляво след пас от Иван Стоянов и пусна перфектен пас за Батрович. Черногорецът обаче не съумя да порази вратата, останал очи в очи с Кацарев и прати топката далеч в аут. Много, много добър шанс за "болярите", който отново бе пропилян от Велко Батрович.

19'
  • Батрович стреля с мощен удар, който спря в стената на Етър, а при последвалото разбъркване не се стигна до удар към вратата на Кацарев.

18'
  • Първи жълт картон в мача: Хрвоие Ризванович извърши доста груб фаул срещу Иван Стоянов в опасна зона. Ще видим пряк свободен удар за Етър.

17'
  • Какъв пропуск за Етър! Александър Георгиев центрира ниско по земя към Велко Батрович, който незнайно как бе оставен абсолютно непокрит пред вратара Кацарев. Черногорският футболист обаче изигра нелепо ситуацията, опитвайки да отбележи с пета силно центрираната топка, макар да имаше цялото време на земята да изиграе ситуацията по далеч по-солиден начин. Етър трябва да съжалява, че не поведе в тази ситуация.

16'
  • Аласана Мане центрира от корнер на близката греда, а топката бе отклонена от Илия Джамов, но той не очакваше топката да стигне до него и отклоненото кълбо прелетя над напречната греда на Верея.

13'
  • Тактически фаул на Денислав Станчев в половината на Етър, след като задържа Велко Батрович, който се бе пуснал по левия фланг на висока скорост.

12'
  • Удар на Аласана Мане от средна дистанция, но Кристиян Кацарев се намеси добре и улови топката

9'
  • Не че може да се правят изводи след 600 секунди игра за поведението на двата отбора, ала гостите нямат повече от пет паса в хода на първите пет минути игра. Етър натиска здраво опонента си, който всеячеси се мъчи топката да не бъде около наказателното поле.

5'
  • Велко Батрович получи пас отляво и увлече трима бранители на Верея. Така сам остана Даниел Младенов, но ударът му не бе проблемен за Кацарев, който улови.

5'
  • Етър центрира опасно отляво, а неразбирателство се получи между Иво Иванов и вратаря Кристиан Кацарев. Капитанът и защитник на Верея отклони топката, която премина опасно близо край неговата врата, но за щастие излезе в корнер.

3'
  • Старт на втората част между Етър и Верея!

1'
  • Стартът на плейофите в Първа лига е факт, дават го Етър и Верея! Дано се насладим на един стойностен мач във Велико Търново.

• Стадион: Ивайло
    Рефер: Драгомир Драганов
    Излъчва: Diema Sport