• КРАЙ НА МАЧА. Етър победи минимално с 1:0 и се изкачи до 6-ото място във временното класиране на Първа лига.

90+4'
  • 3 минути добавено време към мача.

• Иван Скерлев чисти от голлинията, гол за Ботев няма! При поредното центриране на Ботев топката някак остана в игра, а Вутов я продължи с пас към Кристиан Добрев в пеналта. Влезлият на смяна играч опита на свой ред да центрира, а всъщност се получи прехвърлящ удар. Христо Иванов не бе в състояние да реагира, но Иван Скерлев притича и от самата голлиния с глава изби в ъглов удар.

89'
  • Жълт картон за Джонатан Перейра от Ботев Пд. Бранителят задържа за фланелката Крум Стоянов.

85'
  • Последна смяна в Етър - Иван Стоянов напусна терена видимо изцеден физически, вместо него Крум Стоянов.

85'
  • Вратарят на Етър за малко да бъде изненадан! Джонатан Перейра напредна отдясно за Ботев и опита да центрира от въздуха. Изпълнението му се превърна в неочакван шут, който полетя с неприятна парабола към вратата. Христо Иванов, който бе тръгнал предварително за центриране, направи стъпка-две назад и успя да парира, а после и улови топката.

82'
  • Последна смяна за Ботев - Кристиан Добрев замени Густаво Афонсо. Етър има право на още една промяна.

77'
  • Шанс пред Тодор Неделев от пряк свободен удар! Този път от около 24-25 метра националът стреля много по-опасно, а кълбото профуча малко над дясната сглобка. Христо Иванов би бил безпомощен, ако шутът беше точен.

76'
  • Втора смяна за Ботев Пловдив - Стивън Петков напусна игра, вместо него Васил Шопов.

75'
  • Жълт картон за Венци Василев от Етър. Крайният защитник на "виолетовите" бе санкциониран за реакция срещу съдийско отсъждане.

75'
  • Стивън Петков отблизо разстреля Христо Иванов, ала съдиите много правилно отмениха попадението заради засада. Гостите разиграха късо един ъглов удар, а Йордан Минев изпрати балонно центриране към далечния край на наказателното поле. Там Кристиан Димитров с глава върна кълбото пред вратарското поле, където Пиргов скочи и на свой ред продължи към Петков. Голмайсторът на пловдивчани беше поне с 2 метра в нередовна позиция.

71'
  • Пряк свободен удар за Ботев на може би над 30 метра от съперниковата врата. Тодор Неделев опита да обстрелва с левия си крак и намери очертанията на вратата. От подобна дистанция обаче се изисква много повече сила, отколкото национала вложи в изпълнението си - рутинно спасяване за Христо Иванов.

70'
  • Втора смяна в Етър - Велко Батрович отстъпи мястото си на възстановения от контузия голмайстор на домакините Даниел Младенов. Дотук опитният нападател има 4 гола в първенството, да видим дали ще успее да се разпише в оставащите минути.

65'
  • Колко близо беше Лъчезар Балтанов! Ботев разви добре атаката си, а когато Афонсо потърси Вутов пред дъгата с ниско подаване, последният пропусна топката. Така тя дойде удобна за връхлитащия Балтанов, който директно я посрещна с шут от около 21 метра. Кълбото профуча както покрай отчаяния плонж на Христо Иванов, така и покрай дясната греда. Това без съмнение беше най-доброто положение за гостите от началото.

62'
  • Жълт картон за Флорент Боджадж от Етър, на който също му се натрупаха доста нарушения от началото на мача.

53'
  • Страхотна намеса на Димо Атанасов! Ботев успя да хване Етър на контраатака след едно недобре изпълнено статично положение. Вутов с чудесен пас надясно разтегна към набралия скорост Джонатан Перейра. Десният бек стигна до пеналта и центрира ниско по тревата към Стивън Петков. В последния миг Атанасов изскочи с шпагат зад гърба на нападателя и изчисти в ъглов удар.

52'
  • Жълт картон за Антонио Вутов от Ботев. След поредицата от нарушения през първото полувреме сега бившият играч на Левски влезе остро в краката на Руменов.

48'
  • Смяна на почивката за Ботев - Радослав Терзиев напусна игра, вместо него Серкан Юсеин.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Ботев подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Етър изкова аванс от 1:0.

45+1'
  • 1 минута добавено време към първата част.

• ГОЛ ЗА ЕТЪР - 1:0! Румен Руменов отбеляза третия си гол от началото на сезона! Георги Сърмов изостри атаката с чудесен висок пас наляво за Иван Стоянов. Опитният играч догони кълбото до аутлинията в наказателното поле и макар да бе притиснат от двама съперници, съумя да се справи с тях с едно залъгващо замахване. Стоянов се огледа и фиксира намиращия се в чудесна позиция Руменов, подаде му, а халфът хладнокръвно реализира с шут в долния ляв ъгъл.

44'
  • Първата смяна за Етър в мача вече е факт - Никола Колев замени контузилия се Аласана Мане.

35'
  • Проблеми за гамбийската звезда на Етър Аласана Мане. Халфът получи контузия, която изглежда ще доведе до смяна, понеже Никола Колев вече е по екип край тъчлинията.

34'
  • Ъглов удар за Етър отляво по атаката. Мане изпрати хубаво центриране в пеналта, а Боджадж надви всички за високата топка. Нападателят обаче не успя да я "натисне", затова изстрелът му отлетя високо над целта.

31'
  • Греда за Етър! Румен Руменов се държи за главата! Първата реална възможност за гол пред който и да е от двата отбора. Димо Атанасов се включи отляво и центрира, а защитата на Ботев не изчисти много добре. Топката се задържа около дъгата, където Мане блесна с чудесен извеждащ пас по тревата. Така Румен Руменов получи на 7-8 метра от вратата съвсем сам срещу Кайзер. Халфът стреля силно и разтресе напречната греда.

27'
  • Пряк свободен удар за Етър в половината на Ботев, до самата тъчлиния. Аласана Мане центрира към наказателното поле, където от сериозна дистанция Венци Василев стреля с глава. Изстрелът на бранителя беше точен, но попадна право в ръцете на Кайзер. Все още чакаме чиста голова възможност.

23'
  • Грешка на Димо Атанасов, който се замота с топката в собствената си половина. Антонио Вутов го притисна и отне кълбото, след което опита да изведе Стивън Петков в пеналта. Таранът беше затворен по отличен начин, затова се обърна и комбинира с Неделев, чийто шут с десния крак от границата на наказатеното поле се оказа крайно неуспешен.

20'
  • Доста фаулове и силно накъсана игра - за момента това ни представят двата отбора на стадион "Ивайло". Все още не сме станали свидетели на нито една чиста голова възможност, като дотук видяхме всичко на всичко един неточен шут на Аласана Мане от дистанция и един точен от Георги Сърмов, който не доведе до никакви проблеми за Даниел Кайзер.

• Отлична атака на Етър, първият по-интересен епизод в откриващите минути на мача, които дотук не се отличавт с кой знае какви достойнства. Боджадж запази топката пред наказателното поле и с хубав пас наляво изведе Румен Руменов непокрит на позиция за центриране. Халфът първо спря топката, а после опита прострелно подаване, но именно излишното докосване позволи на Кристиан Димитров да изчисти в корнер.