• Край на мача! Лудогорец се наложи с 4:2 над Ботев Пловдив в Коматево.

• Втори жълт и съответно червен картон за Светослав Дяков. Футболистът на разградчани бе изгонен заради бавене на играта.

• Вандерсон отправи удар от границата на наказателното поле, Кайзер обаче се отличи със страхотно спасяване.

83'
  • Клаудиу Кешеру е заменен от Цветомир Панов.

79'
  • Гол за Лудогорец! "Орлите" увеличиха головата си сметка на 4:2. Джоди Лукоки проби по десния фланг, след което достави блестящ извеждащ пас към Якуб Швиерчок, който отблизо не сбърка.

78'
  • Стивън Петков влиза на мястото на Густаво Афонсо.

77'
  • Джоди Лукоки влиза на мястото на Вандерсон.

75'
  • 3:2 за Лугогорец! Игор Пластун засече с глава центрирана топка от корнер. При попадението Димитър Пиргов увисна, а футболистът на "орлите" наниза още един гол на сметката на разградчани.

72'
  • Швиерчкок бе изведен сам срещу вратаря на "канарчетата" Даниел Кайзер. Той успя да го преодолее, но Димитър Пиргов с брилянтни действия в защита сложи край на опасността пред вратата на домакините.

70'
  • Жълт картон за Светослав Дяков.

69'
  • Първа смяна в състава на Ботев. Милко Георгиев напуска, на негово място Кристиан Добрев. Овации за голмайстора на "канарчетата".

69'
  • Натанаел проби отляво и изведе Якуб Швиерчок зад отбраната на Ботев. Нападателят на "орлите" пък без да се поколебае разстреля вратата на Кайзер, но главният съдия Волен Чинков отсъди засада. Видеоповторенията показаха, че решението на арбитъра е правилно.

64'
  • Швиерчок изрази претенции за игра с ръка на футболист на Ботев в наказателното поле, главният рефер Волен Чинков обаче не е видял непозволени действия.

62'
  • Жълт картон за Якуб Швиерчок, който изрита в главата Пиргов при атака на "орлите".

59'
  • Жълт картон за Юлиано Алваро.

59'
  • Тодор Неделев с още един силен шут от дъгата, Игор Пластун обаче застана на пътя на топката и след удара се строполи на земята. След минута обаче футболистът на гостите се изправи.

54'
  • Шут на Неделев в движение от дъгата, топката обаче преминава над гредата.

50'
  • Жълт картон за Радослав Терзиев.

48'
  • Лукас Саша центрира в наказателното поле, Швиерчок засече, но не успя да насочи добре и топката мина над гредата.

48'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Смяна на полувремето в състава на Лудогорец. Светослав Дяков влиза на мястото на Яцек Горалски.

• Край на първата част!

45+2'
  • Гол за Ботев! "Канарчетата" изравниха на Лудогорец с гол на Милко Георгиев. Густаво Афонсо напредна отдясно, справи се Георги Терзиев и центрира към точката на дузпата. Там Диого Кампос отклони с пета към Милко Георгиев, който отблизо нямаше как да сбърка на празна врата.
    Това бе първи гол за 19-годишния футболист на Ботев в професионалната му кариера.

41'
  • Жълт картон за Яцек Горалски след нарушение срещу Диого Кампос.

39'
  • Лудогорец повежда в резултата! Мисиджан центрира отляво в наказателното поле, там Клаудиу Кешеру бе оставен напълно непокрит и атрактивно с глава прати топката във вратата на Кайзер за 2:1.
    Това попадение е под номер 29 за руменъца, с което излезе начело в голмайсторската листа пред Фернандо Каранга.

29'
  • Лудогорец изравнява! Вандерсон се разписа за 1:1 в Коматево. След грешка при изнасянето на топката, кълбото попадна в Швиерчок, който проби в наказателното поле и пусна вдясно към нахлулия в наказателното поле Вандерсон. Бразилецът пък хладнокръвно прати топката в мрежата на Кайзер.

23'
  • Вандерсон се озова на отлична позиция за стрелба и реши да пробва рефлексите на Кайзер. Стражът обаче успя да избие в корнер.

20'
  • Бърз отговор за гостите, при който Якуб Швиерчок бе оставен непокрит в наказателното поле и успя да засече с глава центриране на Мисиджан, но Кайзер спаси.

18'
  • Поредна добра атака за Ботев. Фелипе Бризола успя да отмъкне топката в центъра на Горалски и да напредне към наказателното поле. Футболистът на "жълто-черните" отправи удар от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата.

16'
  • Удар от дистанция на Густаво Афонсо, той обаче не попада в очертанията на вратата.

11'
  • Гол за Ботев! Диого Кампос дава аванс на "канарчетата" след центриране на Тодор Неделев от фаул. Бразилецът се измъкна от защитата на "орлите", след което отблизо успя да мушне топката във вратата на Броун за 1:0.