• 20’ Феребори Доре
  • 41’ Тодор Неделев
  • 81’ Васил Шопов
  • 86’ Кристиан Добрев
  • Нито секунда добавено време на Коматево - Ботев Пловдив постигна успех над Верея с 4:0!

90'
  • Голям пропуск за Ботев! Антон Карачанаков бе намерен от Васил Шопов по земя в наказателното поле на Верея. Той овладя и стреля, завъртайки се, но топката профуча на сантиметри край гредата на гостите.

89'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ! С феноменална акция на Кристиан Добрев в 85-ата минута, младокът направи резултатът 4:0. Верея изпълни свободен удар, а Неделев свали с глава за Добрев. Той напредна мощно към вратата на гостите и с хубав удар по земя покачи още повече резултата.

86'
  • Трета и последна смяна за Ботев - напусна капитанът Балтанов, а на негово място влезе Радослав Апостолов.

85'
  • Напук на слабата си игра през целия мач Верея успя да отбележи гол, който пък на всичкото отгоре бе отменен заради несъществуваща засада. Денислав Станчев бе извден пред Даниел Казйер, а Костадин Ничев покриваше засадата. Последва пращанане на топката във вратата на домакините, но вторият асистент-съдия вдигна флага си. Верея трябваше да намали резултата тук.

82'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ! Капитанът на домакините Балтанов показа страхотна визия, подавайки зад гърба на защитата за Васил Шопов. Направилият серия от пропуски халф на "канарчетата" през първото полувреме този път изпревари Генадий Ганев и с добър удар оформи класиката в Коматево - 3:0 за Ботев.

81'
  • Втора смяна и за Верея - излиза умореният Бедри Рюстемов, а на негово място Божидар Христов.

78'
  • Втора смяна за Ботев - напуска Доре, а на негово място влиза Иван Василев.

78'
  • Фамозна акция на Кристиан Добрев отдясно. Младокът "развинти" бранителите на Верея и върна на дъгата за капитана на Ботев Лъчезар Балтанов. Той отправи силен удар, но извън очертанията на вратата.

77'
  • При единоборство в наказателното поле на топката Феребори Доре и Дмитрий Иванов. Главата на конгоанския нападател на Ботев се оказа по-здрава и продължи игра безпроблемно, а Иванов получи медицинска помощ от лекарския щаб на Верея.

75'
  • След 74 минути игра дойде време и стражът на Ботев Пд - Даниел Кайзер, да докосне топката след слабо центриране отдясно на Бедри Рюстемов.

74'
  • Левият краен бранител на Ботев Еберт Кардосо пробва да отбележи, но ударът му отлетя встрани от вратата на Верея.

71'
  • Първа смяна за Ботев - Атанас Зехиров напуска, за да може Кристиан Добрев да доиграе мача.

63'
  • Генадий Ганев продължава да спасява Верея от това да си тръгне тотално погромен от Пловдив. Атанас Зехиров бе извден блестящо срещу стража на Верея, който направи прекрасно блокиране на изстреля на Зехиров.

60'
  • Ботев пропусна да направи "класическа" преднината си след поредно добро нападение. Този път Неделев се озова на стрелкова позиция, ала топката бе укротена от Генадий Ганев.

57'
  • Ботев комбинира с бързи пасове отляво чрез Еберт Кардосо. Крайният бранител на Ботев видя Неделев, който пусна мигновено за Балтанов. Капитанът на Ботев отправи мощен изстрел от средна дистанция, но топката отлетя встрани от вратата на Верея - аут.

56'
  • Ботев продължава да притиска Верея, като пропуски направиха Балтанов, а Карачанаков се бори за топката в наказателното поле на гостите, но в крайна сметка извърши нарушение, което бе маркирано от Драгомир Драганов.

54'
  • Олександър Севидов ще променя тактиката на Верея след трагичните първи 45 минути и извърши смяна на почивката. Той замени Хрвоие Ризванович, а на негово място пусна Денислав Станчев. На пейката останаха още двама полеви футболисти за Верея

46'
  • Без добавено време съдията Драгомир Драганов сложи точка на спора през първата част на Ботев - Верея. Домакините водят с 2:0, като старозагорци могат да се радват, че допуснаха само два гола в първите 45 минути в Пловдив.

45'
  • Напълно възможно е, ако събитията на "Коматево" се запазят такива да видим много изразителна победа от страна на "канарчетата". Верея няма никакъв отговор към играта на Ботев.

42'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ! Ужасяваща грешка на Тимоте Рубен отляво. Той подари топката на Васил Шопов, който видя веднага Тодор Неделев в средата на терена, пред Ганев. Неделев овладя и с фин изстрел прати топката по земя за втори път във вратата на Верея - 2:0 за Ботев!

41'
  • Първият асистент-съдия отсъди засада на Хрвоие Ризванович. Това е най-опасното нещо, до което успя да стигне Верея към 40-тата минута на дуела му с Ботев Пловдив. Неправилната позиция на нападателя на старозагорци дойде след серия от рикошети след центъра на терена.

40'
  • На дваж в рамките на няколко минути Тодор Неделев опита да изненада Ганев с удари отдалеч, но за съжаление на "осмицата" на Ботев нито един от двата не попаднаха в очертанията на вратата, но въпреки това бяха много стойностни.

35'
  • Капитанът на Верея Иво Иванов бе много близо до това да си отбележи автогол, но за негов късмет този път топката отлетя в корнер, а не във вратата на собствения му отбор. Това можеше да стане след опасно центриране отдясно на Ботев Пловдив.

33'
  • Защитник на Верея си сложи тялото на пътя на топката след мощен удар на Атанас Зехиров.

31'
  • След единоборство в центъра на терена капитанът на Ботев Лъчезар Балтанов изпита болки в рамото.

28'
  • Пореден грандиозен пропуск за Ботев, пореден на сметката на Васил Шопов. Атанас Зехиров овладя отдясно и видя прецизно останалия сам-самичък Шопов в наказателното поле. Бившият халф на Дунав Русе отправи изстрел, който за пореден път бе слаб, а топката отлетя аут, без да затрудни Ганев. Тук Ботев вече можеше да води с два гола.

24'
  • Близо пет години по-късно Феребори Доре зарадва отново "жълто-черната" публика. Конгоанският нападател отбеляза за последно на 26-и март 2014-а година при равенството на Ботев Пд срещу Черно море 1:1.

24'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ! Напълно очаквано и заслужено тимът на Ботев Пловдив откри резултата. Еберт Кардосо получи вляво топката и достави фамозно центриране за тарана Феребори Доре. Той се пребори с Дмитрий Иванов, който не успя да направи абсолютно нищо, пращайки топката с глава в далечния ъгъл на Генадий Ганев - 1:0 за Ботев Пловдив!

20'
  • Голям пропуск за Ботев! Тодор Неделев видя с магичен пас Васил Шопов, който се озова очи в очи с Ганев. Стражът на Верея обаче скъси перфектно разстоянието до топката и с тяло отклони в корнер. Това определено можеше да бъде гол за Ботев.

18'
  • Абсолютно никакво разнообразие в играта на Верея след първия четвърт час. Тимът на Севидов се опитва да руши играта на опонента всеячески, докато Ботев се опитва да намери пространство, където старозагорци биха се пропукали. Към този момент такава не се появява, а преминаванията на Верея в половината на Ботев се броят буквално на пръстите на едната ръка.

15'
  • Едва изминали 12 минути на срещата в Коматево и вече има първата спорна ситуация. Жосуе Нтойа застъпи Васил Шопов в наказателното поле на Верея, но Драгомир Драганов не отсъди дузпа.

12'
  • Лъчезар Балтанов центрира отдясно към Антон Карачанаков. Годердзи Мачадзе се намеси, но кълбото отиде при Васил Шопов. Полузащитникът на Ботев остана сам срещу Ганев, но ударът му бе прекалено слаб, а и неточен и топката излезе аут.

9'
  • Футболистите на Николай Киров диктуват изцяло темпото в първите минути на мача срещу Верея в Пловдив. От своя страна старозагорци се бранят умело, непозволявайки на бързите офанзивни футболисти на Ботев да реализират опасен изстрел към вратата на Генадий Ганев.

8'
  • Ботев натисна опонента още от първата минута, а Васил Шопов комбинира с Неделев в наказателното поле. Звездата на Ботев опита да центрира към Феребори Доре, но Дмитрий Иванов блокира опита за пас.