• 14’ (д) Димитър Илиев
  • 19’ Стивън Езе
  • 28’ Момчил Цветанов
  • 87’ Игор Банович
  • КРАЙ НА МАЧА. Локомотив Пловдив взе съкрушителна победа с 4:0 в първия полуфинален мач срещу Септември София.

90+3'
  • Какво двойно спасяване от Галев! Вратарят първо парира с котешки тежък шут на Ожболт от около 14 метра. Топката отскочи към дъгата и отиде при Димитър Илиев, който на свой ред от дистанция опита да порази долния десен ъгъл. Галев се беше изправил и с плонж отби встрани.

90+2'
  • 3 минути продължение на срещата.

• ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ - 4:0! Игор Банович направи преднината на домакините още по-комфортна! Момчил Цветанов отне топката в центъра, докато Септември организираше атака. Той я предостави на Банович, който без никаква съпротива стигна отляво до границата на наказателното поле. Опорният халф стреля много силно по земята към долния близък ъгъл, а вратарят Галев можеше и да се намеси по-добре.

87'
  • Красноречива последна смяна от Локомотив - нападателят Анте Аралица напусна игра, за да се включи още един бранител в лицето на Асен Георгиев.

85'
  • Последна смяна за Септември - Владимир Николов замени Дарко Глишич.

84'
  • Проблеми за Стивън Езе, който се контузи при приземяването си след борза висока топка. Медицинският щаб влезе на терена, за да окаже помощ на нигериеца.

79'
  • Далечен изстрел от Борис Галчев, негов първи в мача. Топката по никакъв начин не застраши вратата на Мартин Луков.

76'
  • Втора смяна в Септември - Суад Сахити отстъпи мястото си на Матео Стаматов.

75'
  • Втора смяна за Локомотив - очевидно Бруно Акрапович няма да рискува Янко Ангелов. Българинът беше заменен от Парвиз Умарбаев.

73'
  • Янко Ангелов остана да лежи на земята без да беше замесен в единоборство. Халфът на Локомотив Пловдив очевидно е усетил дръпване от задната страна на дясното си бедро.

71'
  • Първа смяна за Локомотив - край на мача за Един Бахтич. Вместо него Ален Ожболт.

68'
  • Първа смяна в Септември - Кристофър Масамба замени Илия Димитров.

65'
  • Футболистите на Септември имаха претенции за дузпа. Суад Сахити задържа топката отдясно и опита центриране, което срещна ръката на Игор Банович в пеналта. Реферът Станислав Тодоров обаче прецени, че дистанцията между двамата играчи беше прекалено малка и остави играта да продължи.

59'
  • Спасяване от Мартин Луков! Защитата на Локомотив и по-специално Стивън Езе подцени ситуацията. Той прецени лошо центрирането на Галчев от пряк свободен удар и се размина с топката въпреки солидния си ръст. Асен Чандъров дебнеше зад гърба му и опита параболичен удар с глава. Луков с една ръка не позволи на топката да влезе под дясната сглобка.

55'
  • Жълт картон за Момчил Цветанов от Локомотив за задържане срещу Сахити.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Футболистите на Локомотив, макар и от втория опит, подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВЕМЕ. Локомотив изкова комфортен аванс от 3 безответни попадения.

45+2'
  • Хубав опит на Чандъров от дистанция! Халфът получи топката на около 22-23 метра от вратата и стреля по диагонал с десния крак. Кълбото премина на около метър и половина покрай целта.

45+1'
  • 1 минута продължение на първото полувреме.

• Медицинска помощ за Янко Ангелов от домакините и Илия Димитров от Септември след единоборство между двамата. Те лошо удариха краката си, но очевидно ще продължат участие в мача.

39'
  • Поредна опасна акция на домакините! Момчил Цветанов с техника си проправи път отдясно към наказателното поле. Опитният футболист тръгна по аутлинията и понеже нямаше други опции, реши да стреля. Валентин Галев отби с крак, а защитата имаше късмет, че нямаше играч на Локомотив в подходяща позиция да засече тупкащата из наказателното поле топка.

33'
  • Янко Ангелов се оказа на стрелкова позиция на около метър пред вратарското поле. В последния момент Бенга подложи крак и парира удара. Само корнер за Локомотив.

32'
  • Още един пропуск на Локо Пд! Везалов опита дълъг пас, който Бенга скочи да пресече. Румънецът не спря движението на топката, а я повдигна високо и постави вратаря си Валентин Галев в "ничия земя". Аралица първи стигна до кълбото и опита да прехвърли вратаря, но стори същото и с вратата.

31'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - 3:0! Момчил Цветанов с хладнокръвие завърши невероятна атака! Септември на няколко пъти не успя да прекъсне атаката на Локо Пд отдясно. Димитър Илиев с превъзходен пас по земя изведе Бахтич в наказателното поле. Последният тръгна по аутлинията и даде остро центриране, което Аралица отклони с пета зад гърба си. Момчил Цветанов беше абсолютно непокрит при далечната греда и с лекота отбеляза.

28'
  • Двойно спасяване от Мартин Луков! Илия Димитров взе високата топка и с глава изведе Суад Сахити зад гърба на "черно-бялата" защита. Косоварът нахлу в наказателното поле и отправи нисък шут, париран от Луков с крак. Това отвори шанс за добавка пред Сахити, който пак стреля в тялото на вратаря, а вляво от него Илия Димитров недоволстваше, че не е получил пас на чиста позиция.

22'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ - 2:0! Стивън Езе прониза вратата на Валентин Галев! Един Бахтич опита неуспешно да центрира от пряк свободен удар, а избитата топка попадна у Георги Стоичков. Той беше притиснат от Банович и я върна обратно у Бахтич. Австриецът този път се справи далеч по-успешно, а никой не пазеше Стивън Езе, който отблизо с глава беше клиничен.

19'
  • Още един невероятен шанс пред Локомотив! Буна с пас зад гърба на защитата изведе Аралица сам срещу вратаря отдясно. Хърватинът като че ли забави твърде много хода си, поради което Бенга го застигна и блокира мощния му изстрел.

16'
  • ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ - 1:0! Димитър Илиев демонстрира железни нерви и с лек шут в долния ляв ъгъл поведе "смърфовете".

14'
  • ДУЗПА ЗА ЛОКОМОТИВ! Димитър Илиев спечели наказателния удар с пробив отляво, като беше застигнат и препънат от Фабиано Алвеш.

12'
  • Какво спасяване от Мартин Луков, вратарят спаси сигурен гол! Асен Чандъров с много интелигентно движение пред наказателното поле си отвори коридор и комбинира с Илия Димитров. Той пък по някакъв начин успя да прокара топката между бранителите. На 6-7 метра пред вратата Здравко Димитров стреля плътно и точно, но Луков разпери ръце и отрази.

12'
  • Жълт картон за Янко Ангелов от Локомотив Пд.

10'
  • Първи изгоден шанс за Локомотив! Буна отдясно технично вдигна топката над Глишич и после комбинира с Димитър Илиев в наказателното поле. Той с успореден пас намери Анте Аралица на около метър и половина пред вратарското поле. Хърватинът върна назад за Бахтич, чийто опасен шут срещна тялото на защитник.

8'
  • Момчил Цветанов открадна топката в центъра на терена и моментално комбинира с Един Бахтич. Австриецът опита изстрел от около 22 метра, който беше точен, но слаб и попадна в ръцете на вратаря.