• Край на мача! Локомотив Пловдив е на финал!

90+6'
  • Жълт картон за Мартин Луков, който забави подновяването на играта.

90+5'
  • ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ, НО НЕ! Янис Каргас реагира попадение в първата минута от добавеното време, но гръцкият бранител си спечели предимство, използвайки двете си ръце, след като ги бе поставил на гърба на Алмейда. Това не остана незабелязано от Никола Попов и реферът отмени "синия" гол.

90+1'
  • Шест минути добавено време.

• Удар с глава на Холмар Ейолфсон след ъглов удар, но Луков спокойно този път улови топката.

89'
  • Удар! Иван Горанов напредна отляво и се пребори с Карагарен. Последва центриране от аутлинията с левия крак, а Робърта изпревари Алмейда, но ударът с глава на нападателя на "сините" бе избит от Луков.

88'
  • Смяна в Левски - влиза Здравко Димитров, излиза Иванов.

87'
  • Карагарен тръгна да се надиграва "един на един" с Иван Горанов и потърси контакт в наказателното поле на Левски. При повторението се видя, че има контакт с ръката на Иван Горанов, но като че ли действието не бе толкова тежко спрямо атакуващия футболист на Локо.

86'
  • Димитър Илиев напредна с топка в крака отдясно и подаде по земя за Карагарен. Той, от своя страна, стреля, но Янис Каргас сложи крака на пътя на топката и блокира удара му.

83'
  • Жълт картон за Бирсент Карагерен, който се забави с изпълнението на странично хвърляне.

81'
  • Жълт картон за Янис Каргас. Това е деветият картон за гръка, като той няма да играе за столичани в следващите два мача у нас.

78'
  • Жълт картон за Живко Миланов.

76'
  • Жълт картон за Момчил Цветанов.

76'
  • Жълт картон за Анте Аралица, който се забави при смяната, която го зове.

75'
  • Смяна в Локомотив - влиза Доминик Малонга, излиза Аралица.

74'
  • Шут! Удар на бранителя Янис Каргас, който далеч не е нелогичен с оглед състоянието на терена на "Герена", но топката отиде при последните фенове, заели местата си в Сектор "Б" - аут.

74'
  • Смяна в Локомотив - влиза Момчил Цветанов, излиза Умарбаев.

71'
  • Смяна в Локомотив - влиза Акинсола Акиниеми, излиза Салинас.

68'
  • Смяна в Левски - влиза Мартин Петков, излиза Славчев.

67'
  • Двоен пропуск за Левски! Натискът на Левски не стихва, а Найджъл Робърт със завъртане стреля към вратата на Локомотив след върната с глава топка от Холмар, но Луков с две ръце изби напред. Там беше Райнов, който опита да довкара, но бранител на гостите се хвърли в краката му и парира удара.

65'
  • Удар! Живко Миланов центрира топката, а Паулиньо засече с глава, но бляскава изява на Мартин Луков прати топката в ъглов удар.

64'
  • Жълт картон за Петър Витанов, който реагира към съдията Никола Попов. Реферът прецени, че юношата на ЦСКА е извършил фаул срещу Паулиньо в половината на Локомотив.

62'
  • Дикторът на стадиона призова привържениците на домакините да спазват нужната дистанция от 1,5 метра един от друг, каквито са разпоредбите към днешна дата в Република България.

• Робърта бе изведен зад гърба на отбраната на Локомотив, а нидерландецът можеше да прехвърли излезлия напред Луков, но вместо това Динис Алмейда го затвори и изби в корнер.

57'
  • Смяна на почивката за Левски - влиза Мартин Райнов, излиза Мазурек.

• Смяна на почивката в Левски - влиза Найджъл Робърта, излиза Спиерингс.

• Край на първата част!

45+1'
  • Шанс за Левски! Динис Алмейда се подхлъзна вляво, а Паулиньо получи топката. Той опита да центрира, но Умарбаев с леко докосване отклони топката, така че тя да стане удобна за Мартин Луков и той да я улови.

45'
  • Една минута добавено време.

• Спасяване! Георги Георгиев направи феноменално спасение след удар от въздуха на Карагарен. Той получи топката с центриране отляво на Милош Петрович, а Георгиев с една ръка спря пътя на топката, която влиташе във вратата му.

43'
  • Жълт картон за Хали Тиам, който направи груб фаул срещу Лукас Салиас в централния кръг на "Герена".

38'
  • Дъждът над столицата се засилва все повече и повече след всяка изминала минута.

• Тежък сблъсък в средата на терена след единоборство между Умарбаев и Там. Таджикистанецът от Локомотив Пловдив излежда в по-лошо състояние, но все пак се изправи и играта продължи с фаул за гостите.

35'
  • Славчев изведе с пас по земя вдясно Станислав Иванов. Той трябваше да достави добро центриране, но вместо това прати топката на първите редове на Сектор "В" и преустанови добра атака за домакините.

31'
  • Удар! Янис Каргас бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите. Центрирането на Мазурек дойде точно в него, но гръкът отправи анемичен удар. Съдията даде нов корнер, макар ясно да си пролича, че само Каргас е играл с топката. При последвалия корнер имаше фаул срещу Мартин Луков.

28'
  • Миланов центрира от свободен удар на далечната греда за Каргас, но в сетния миг Димитър Илиев изчисти в корнер.

28'
  • Шут за Левски! Домакините се активизираха, а Франко Мазурек хитро подаде вдясно на наказателното поле за Станислав Иванов. Младокът финтира бранител на "смърфовете", а топката рикошира, но въпреки това някак остана в него. Иванов стреля с левия крак отблизо, но много неточно - аут.

24'
  • Първи шанс в мача! Топката бе пратена зад гърба на отбраната на гостите за Спиерингс. Нидерландецът опита да я атакува, но Мартин Луков пръв стигна до нея и я улови.

22'
  • Янис Каргас притесни всички привърженици на домакините, след като реши да се прави на техничен футболист в собственото си наказателно поле. Малко оставаше на гръка да сбърка, за да може някой от Локо Пловдив да отнеме топката и да застраши вратата на Левски, но в крайна сметка не се случи това.

15'
  • Изключително сериозно темпо от двата отбора в първите минути от срещата, но все още не сме видяли първия удар в срещата.

9'
  • Прекрасно време за футбол в София. Макар цял ден да валеше дъжд, то той спря за мача, а температурата, на която стартира дербито е 18 градуса.