Швеция победи с 3:0 Косово и се доближи на точка зад лидера Испания. Емил Форсберг, Александър Исак и Робин Куайсон вкараха головете за скандинавците, които бяха без Виктор Линдельоф, който стана баща за втори път и прекара деня в болницата при съпругата си.

Емил Форсберг откри резултата за домакините от дузпа в 29-ата минута. Тя беше прегледана с ВАР от съдията Марко ди Бело (Италия), след като Флорент Хадергьонай от гостите игра с ръка в наказателното поле. В 57-ата минута след проверка с ВАР беше отменено попадение на косоварите заради засада на Ведат Муричи.

В 62-ата минута Александър Исак получи топката на лявото крило, прокара я между краката на един бранител, заобиколи го и с бомбен изстрел от 20 метра прониза вратаря Ариянет Мурич.

Робин Куайсон оформи класическия резултат в 79-ата минута.