Уелс и Белгия не излъчиха победител, завършвайки при равенство 1:1 в последен мач от Група Е от световните квалификации за Мондиал 2022. „Червените дяволи“ откриха резултата в началото на двубоя чрез Кевин Де Бройне (12), но Кийфър Муур възстанови равенството в 32-ата минута. До края на двубоя гостите бяха по-активният отбор, но не успяйа да достигнат до победата.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Белгия вече си бе осигурила класиране за Мондиал 2022 и завърши еднолично на първата позиция с 20 точки, докато Уелс остана втори с 15 и успя да достигне до баражите за Световното първенство в Катар догодина, оставяйки Чехия на третото място.

Гостите стартираха по-агресивно двубоя и успяха да приложат преса в половината на домакините. В 12-ата минута Белгия откри резултата, след като Кевин Де Бройне овладя рикоширала топка и с изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

"Червените дяволи" продължиха да доминират и изцяло владееха контрола на двубоя, което изнерви "драконите" и те често си служеха с нарушения, за да накъсват играта. В 25-ата минута Торган Азар стреля от дистанция, но изстрелът му бе блокиран, а малко след това изстрел на Кевин Де Бройне премина над вратата.

В 32-ата минута Уелс възстанови равенството, след като Даниел Джеймс намери Кийфър Муур в наказателното поле. Нападателят овладя и реализира в долния десен ъгъл.

Четири минути по-късно Дедрик Боята засече добре с глава след центриране отъглов удар, но изстрелът му прелетя покрай десния страничен стълб.

В 41-ата минута Торган Азар бе близо до ново попадение за Белгия, след като отправи плътен изстрел от границата на наказателното поле, но топката попадна в левия страничен стълб. Домакините стигнаха до добра възможност в добавеното време на първата част, но ударът на Кийфър Муур премина над вратата.

Домакините стартираха агресивно втората част и в 50-ата минута Конър Робъртс овладя добро подаване и отправи опасен изстрел, пращайки топката покрай десния страничен стълб.

В 65-ата минута отново Дедрик Боята бе над всички и стреля с глава, но пак топката премина покрай гредата. В следващите минути "червените дяволи" бяха по-активният отбор на терена и изцяло владееше инициативата, но това не водеше до положения пред Дани Уорд.

Малко преди края на двубоя Кийфър Муур получи добра възможност за попадение, но изстрелът му от границата на наказателното поле бе блокиран.

В 84-ата минута домакините бяха близо до второ попадение, след като Неко Уилямс стреля в левия ъгъл, но Коен Кастелс с великолепно спасяване отрази изстрела.

Дълбоко в добавеното време Данте Ванзейър отправи далечен изстрел, но топката премина покрай левия страничен стълб, което се оказа и последното по-сериозно положение в двубоя.

УЕЛС - БЕЛГИЯ 1:1

0:1 Кевин Де Бройне 12'

1:1 Кийфър Муур 32'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

УЕЛС: Дани Уорд, Неко Уилямс, Бен Дейвис, Крис Мефъм, Джо Родан, Джо Алан, Аарън Рамзи, Джо Морел, Конър Робъртс, Даниел Джеймс, Кийфър Муур

Селекционер: Робърт Пейдж

БЕЛГИЯ: Коен Кастелс, Тимъти Кастан, Дедрик Боята, Артър Тете, Аксел Витсел, Кевин Де Бройне, Тома Муние, Торган Азар, Ханс Ванакен, Шарл Де Кетеларе, Дивок Ориги

Селекционер: Роберто Мартинес

Гл. съдия: Артур Соареп Диаш (Португалия)