Сирия спечели категорична победа като гост над Ливан с 3:0 в мач от Група А в зона Азия. Домакините се бореха за третата позиция, която да им даде шанс за бараж, но бяха облени със студен душ в Сайда.

Гостите откриха резултата още в 14-ата минута, когато Алаа Ал Дали реализира с красив удар в далечния ъгъл. Седем минути преди края на първата част Мардик Мардикян удвои преднината на Сирия с точно изпълнена дузпа в долния десен ъгъл.

В заключителните минути на първото полувреме Мохамед Алмармур реализира в близкия ъгъл и покачи преднината на тим си.

В 70-ата минута главният съдия Ибрахим Абдулрахман прекрати срещата. Причината за това негово решение бе, че е бил хвърлен предмет от трибуните по един от помощниците му. Все пак след кратко прекъсване срещата бе подновена.

Двубоят се доигра, а резултатът остана непроменен и Сирия завоюва три точки, които и отреждат петата позиция с 5 пункта, докато Ливан е четвърти с точка повече.