Република Корея надви Сирия с 2:1 с късен гол на Хюн-Мин Сон и остана без поражение в група А на световните квалификации в зона Азия. Нападателят на Тотнъм се разписа от близко разстояние минута преди края и корейците водят със седем точки от три мача, като първите два отбора от групата от общо шест се класират директно за Катар 2022.

Корейците доминираха срещу Сирия и пропуснаха много положения, като само нападателят Хи-Чан Хван опропасти три чисти. Той обаче даде асистенция на Ин-Бом Хван в 48-та минута и въпреки че Омар Хрибин изравни в 84-та минута, Сон донесе победата на Република Корея в заключителните секунди.

Националният отбор на Сирия, който никога не се е класирал на световни финали, има само точка от първите си три мача.

По-късно днес отборът на Иран има възможност да свали Република Корея от първото място. Иранците са с две победи от два мача и приемат Ливан от 17:30 българско време.