Смяната на Садио Мане на световната квалификация на Сенегал в четвъртък не се дължи на някакъв проблем, а е от съображения за сигурност, каза селекционерът на тима Алиу Сисе. Звездата на Ливърпул напусна терена още в 27-ата минута при равенството с Того 1:1 след сблъсък със защитник на съперника. Изглеждаше, че той има проблеми с ребро или с бедро, но опасенията не се потвърдиха.

Сисе заяви пред репортерите:

"Няма нищо лошо. Извадихме го, за да го предпазим, не заради сериозна контузия."

Отборът на Сенегал, който вече спечели групата си и си осигури място на решителните плейофи през март за място на световното първенство в Катар, се нуждаеше от късен гол, за да избегне загубата от Того.

"Вярно е, че напускането на Садио Мане ни разклати, той ни дава винаги нещо различно", заяви треньорът на пресконференцията.

Сенегал приключва квалификационната си кампания у дома срещу Конго в неделя, като не е ясно дали Мане ще играе в мача.