Китай измъкна точка от Саудитска Арабия, стигайки до равенство 1:1 в заключителните минути на двубоя от Група Б на световните квалификации от зона Азия. По този начин най-многолюдната азиатска страна не позволи на символичните гости в ОАЕ да се задържат на първата позиция, която вече е заемана от Япония.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

Възпитаниците на Ерве Ренар превъзхождаха съперника си през целия мач и откриха резултата в добавеното време на първата част, когато Салех Ал-Шехри засече центриране на Ал-Фарадж на близката греда от ъглов удар и реализира с глава.

През втората част в състава на гостите бяха направени множество промени, което разстрои играта им и от това се възползва Китай. В 82-ата минута Ченджи Жу бе точен от дузпа, донасяйки точката за тима си.

Въпреки грешната стъпка Саудитска Арабия вече си осигури мястото на Мондиал 2022, докато Китай е пети с шест точки и няма шанс за участие на световното първенство.