Южна Корея спечели домакинството си на Иран с 2:0 и спечели битката при лидерите в Група А от световните квалификации в зона Азия. Двата тима си бяха осигурили местата на Мондиал 2022 много рано, а този успех бе за престиж.

Gulliver/GettyImages
57 снимки

Звездата на домакините Хюн-Мин Сон даде аванс на тима си в добавеното време на първото полувреме. Нападателят на Тотнъм отправи изстрел от границата на наказателното поле, който не много силен, но и хлъзгавият терен оказа важна роля и топката влетя в мрежата, въпреки усилията на Амир Абедзадех.

Южна Корея оформи крайния резултат в 63-ата минута, когато Йонг-Гвон Ким засече отблизо подаване на Лий и подпечата успеха на отбора си.

С победата домакините излязоха на първата позиция с актив от 23 точки, на една пред днешния си опонент Иран.