Националният отбор на Южна Корея постигна трудна, но важна победа с минималното 1:0 над гостуващия тим на Обединените Арабски Емирства в двубой от група „А“ на световните квалификации от зона Азия. Единственото попадение реализира Хий-Чан Хуанг от дузпа в 36-ата минута.

Като цяло домакините владееха инициативата през целия мач и пропуснаха редица добри положения, с които победата им можеше да бъде още по-изразителна.

БГНЕС
4 снимки

Играчите на Пауло Бенто на три пъти удариха и гредите чрез Кю-сьонг Чо и на два пъти капитана Хюн-Мин Сон.

Победното попадение падна в 36-ата минута, когато Ин-Беом Хуанг беше препънат в наказателното поле от Али Самин и съдията отсъди наказателен удар. Зад топката застана Хий-Чан Хуанг, който прати вратаря в обратния ъгъл.

С този успех Южна Корея излезе начело в групата с актив от 11 точки, докато ОАЕ са четвърти с 3 пункта. В следващия кръг корейците гостуват на Ирак, докато ОАЕ пътува за среща с Ливан.