Ирак постигна много важен успех по пътя към Мондиал 2022. Възпитаниците на Абдул Шахад спечелиха домакинството си на ОАЕ с 1:0 в Багдад в Група А и по този начин запазиха шансове за класирането си на световното първенство.

В 30-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, те не бяха уважени.

Ирак достигна до успеха в началото на второто полувреме, когато Хюсеин Али с добра индивидуална акция в наказателното поле реализира в близкия ъгъл.

С победата Ирак се доближи на една точка от днешния си противник за заветното трето място, което дава право на бараж. В последния кръг от квалификациите домакините ще спорят със Сирия, докато ОАЕ ще приеме Южна Корея.