Гърция завърши по разочароващ начин квалификациите за Мондиал 2022. Домакините завършиха при равенство 1:1 с Косово в двубой от група В и завършиха на третата позиция в потока.

доминираха и контролираха играта в голяма част от мача, но не успяха да се възползват от шансовете си. След много пропуснати възможности гърците успяха да открият в 44-ата минута чрез Йоргос Масурас.

След почивката той пропусна да удвои. Косово подобри играта си през вторите 45 минути и в крайна сметка успя да стигне до изравнително попадение четвърт час преди края, когато Амир Рахмани се разписа от близка дистанция. Така Гърция записа четвърта поред разочароваща квалификационна кампания и ще пропусне пореден голям турнир.