Бразилия разгроми Парагвай с 4:0 в среща от 16-ия кръг на световните квалификации по футбол в зона Южна Америка.

Бразилците, които вече са си осигурили място на Мондиал 2020, стигнаха до успеха с голове на Рафиня, Фелипе Коутиньо, Антони и Родриго. Селекционерът на Бразилия Тите не повика Неймар, който е контузен.

Gulliver/GettyImages
72 снимки

Петкратният световен шампион Бразилия е лидер в класирането, на четири точки пред втория Аржентина, който също е сигурен участник на Мондиала.

Аржентина победи Колумбия тази нощ с 1:0 с гол на Лаутаро Мартинес в 29-ата минута. Вратарят на Колумбия Камило Варгас направи няколко ключови спасявания, включително три на ветерана Анхел ди Мария.

Аржентина беше без голямата си звезда Лионел Меси, който се възстановява от коронавирус.

80 снимки

Еквадор завърши 1:1 като гост на Перу и се изкачи на третата позиция. Така тимът направи важна крачка към шампионата в Катар. Голмайсторът на ЦСКА Жорди Кайседо влезе като резерва в 81-ата минута за Еквадор.

Еквадор поведе в резултата още във втората минута, когато Майкъл Естрада беше точен. Домакините изравниха чрез Едисон Флорес в 69-ата.

Уругвай е на четвърто място, след като спечели с 4:1 срещу Венецуела. Родриго Бентанкур, Де Араскаета, Единсон Кавани и Луис Суарес се разписаха за успеха. Уругвай може да си осигури място на световните финали, ако победи у дома Перу в следващия кръг.

Чили спечели срещу Боливия с 3:2 в Ла Пас с два гола на Алексис Санчес и един на Марселиньо Нунес.