Парагвай и Аржентина не се победиха в световна квалификация от зона Южна Америка. Срещата в Асуинсион завърши 0:0. Двата отбора изиграха доста интересен мач, но така и не намериха път към гола.

Двубоят започна с две добри възможности за гостите. Първо удар на Хоакин Корея беше спасен от вратаря, а след това Лео Меси стреля от фаул, но не намери целта.

Втората част започна с хубав пробив на Мигел Алмирон и удар, който Емилиано Мартинес спаси. В 65-ата минута мощен шут на Родриго де Паул бе отразен от Антони Силва.

Парагвай отговори с пробив на Антонио Санабрия, но нападателят не намери очертанията на вратата. В 80-ата минута шанс се откри пред Папу Гомес, но и той пропусна.

Така Аржентина остава на 2-о място във временното класиране с 19 точки. „Гуараните“ са шести с 12 точки.