Френската легенда Тиери Анри беше бурно освиркан от публиката по време на мача между Ирландия и Белгия, завършил пре резултат 2:2 в Дъблин. Анри е част от треньорския щаб на “червените дяволи”.

През първата част на контролната среща той беше показан в близък план на видеостената на “Авива Стейдиъм”, което веднага предизвика много отрицателна реакция от домакинските привърженици.

Причината не е изненадваща. През 2009 година Франция и Ейре се сблъскаха в бараж за класиране на Световното първенство. “Петлите” спечелиха с 1:0 в Дълбин, но в реванша загубиха със същия резултат и се стигна до продължения.

В 103-ата минута Анри си помогна с ръка за една топка на аутлинията, а секунда по-късно подаде на Уилиам Галас за изравнителния гол. Съдията не видя нарушението и зачете попадението, което прати французите на финалите в ЮАР. Там французите се представиха изключително зле, като не спечелиха нито една среща и отпаднаха още в групата.