Япония завърши 1:1 у дома с аутсайдера Виетнам в последния си мач от световните квалификации за Мондиал 2022. Грешната стъпка на тима може да чу коства първото място в първото място в групата. По-късно днес играят Саудитска Арабия и Австралия. При победа домакините ще изместят Япония от първото място в групата. И трите отбора обаче са сигурни финалисти на Мондиал 2022.

Изненадващо гостите поведоха чрез Бин Нгуен Тан още 19-ата минута. След почивката селекционерът на домакините Хаджиме Мориясу направи промени в състава и това бързо даде резултат. Защитникът на Сампдория Майа Йошида изравни в 55-ата минута. Японците можеха и да спечелят, но попадение на  Ао Танака в 71-ата минута бе отменено заради засада.