Хърватия и Словакия не излъчиха победител, завършвайки зрелищно при резултат 2:2 в мач от Група на световните квалификации за Мондиал 2022.

Гостите успяха да отркият резултата в 20-ата минута, когато Марек Хамшик центрира отлично от фаул, след което Иван Шранц реализира с глава.

Пет минути по-късно домакините изравниха след перфектно изпълнен ъглов удар на Лука Модрич, от който се възползва Андрей Крамарич, възстановявайки равенството.

Словакия отново излезе напред в резултата с гол на Лукаш Хараслин малко преди почивката.

„Ватрените“ се активизираха през второто полувреме и достигнаха до равенството в 71-ата минута, когато Лука Модрич бе точен.

Шест минути преди края на двубоя Никола Влашич реализира трети гол за домакините, но той бе отменен заради засада след преглеждане на ситуацията с ВАР.

Равенството не бе добре прието и от двата отбора, след като Хърватия бе задмината от Русия, която спечели гостуването си на Словения с 2:1 и поведе в класирането с актив от 19 точки, с две повече пред „шахматистите“. Словакия е трета с 10, следвана от Словения, Малта и Кипър.