Отборът на Турция разгроми със 6:0 гостуващия тим на Гибралтар в предпоследна среща от квалификациите за Мондиал 2022. С победата турците се качиха на второ място в група G с равен брой точки с Норвегия, но с по-добра голова разлика.

Резултатът откри Керем Актюроглу в 11-ата минута, а само 10 по-късно, след видеопреразглеждане гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Джейс Машарено-Оливеро. Халил Дервисоглу вкара два гола преди почивката, с които даде тон за очакваната разгромна победа предвид обстоятелствата.

През второто полувреме южните ни съседи отбелязаха още три гола чрез Мерих Демирал, Сердар Дурсун и Мерт Мюлдюр, които оформиха изразителния краен успех в Истанбул.

В последния си мач Турция гостува на Черна гора, а Норвегия гостува на Нидерландия в битката за второто място. "Лалетата" са точка пред скандинавците и южните ни съседи, но имат шанс да си спечелят директното класиране, ако по-късно днес победят Черна гора в Подгорица.