Отборът на Германия разби Лихтенщайн с 9:0 в предпоследен мач от световните квалификации.

БГНЕС
42 снимки

Още първите минути на срещата предполагаха разгромния резултат. В 9-ата минута Йенс Хофер остави гостите с 10 души на терена, а минута по-късно Илкай Гюндоган реализира дузпата за да открие резултата за Бундестима.

Резултатът придоби гигантски размер още до почивката след автогола на Кауфман в 20-ата минута и две бързи попадения на Сане и Рюдигер секунди по-късно.

Сане отбеляза вторият си гол в мача пет минути след почивката за да направи резултата 5:0. Томас Мюлер реализира две попадения в 76-ата и 88-ата минути на срещата, а между двата гола на играча на Байерн, десния бек на Волфсбург Ридл Баку също намери вратата на Лихтенщайн.

Левият бек на изстрадалите гости от малката страна Максимилиан Гьопел пък оформи крайния резултат в срещата с автогола си в предпоследната минута на добавеното време.

Освен с колосалния резултат, срещата ще се запомни и като официалното сбогуване на Йоаким Льов с германския национален отбор. Да уважат бившия селекционер бяха дошли редица немски легенди и емблематични футболисти на 4-кратните световни шампиони като Лотар Матеус, Лукас Подолски, Мирослав Клозе, Матс Хумелс и много други.

Мачът между "Маншафта" и Лихтенщайн бе ръководен от хърватската реферка Ивана Мартинчич, което също бе интересна подробност около двубоя.