Бразилия продължава без грешка в световните квалификация на зона Южна Америка. „Селесао“ постигна трудна победа с 2:1 като гост над Венецуела. Успехът дойде след обрат. Ерик Рамирес изведе домакините напред в резултата в 11-ата минута. Едва в 71-ата минута Маркиньос изравни. В 85-ата минута Габигол се разписа от дузпа, а крайният резултат оформи Антони в шестата минута на добавеното време.

Венецуела поведе с първата си добра възможност в мача. Рамирес се възползва от центриране на Сотелдо и матира вратаря .

В 58-ата минута попадение на бразилците бе отменено заради засада. Все пак в 71-ата минута Маркиньос изравни. Защитникът се извиси след центриране от корнер и с глава опъна мрежата.

В 85-ата минута защитник на Венецуела фаулира Габигол в наказателното поле. Нападателят на Фламенго застана зад топката и обратът бе факт. В добавеното време на мача Антони засече подаване на Рафиня за крайното 1:3.

Бразилия събра 27 точки и е лидер във временното класиране. Венецуела е на дъното с едва 4 точки.