Ерлинг Халанд показва сензационна форма на Световното първенство. 25-годишният норвежец вече има 7 гола, два от които във вратата на Бразилия на осминафиналите. Сега се задава сблъсък с Англия, а гигантът с апетит на мечка ще се стреми да изяде „Трите лъва“.
Не е тайна, че Халанд поглъща ежедневно около 6000 калории (б.р. нормата за обикновен мъж е 2500), за да поддържа огромното си тяло от 195 см. Освен че има невероятен апетит, той никога не пропуска задължителните 6 хранения на ден, които включват пилешко месо и паста, приготвени без сол или олио, риба меч, лаврак и ципура с пресни зеленчуци, както и храни от животински произход - яйца, сурово мляко, червено месо, органни меса (карантия). Пие предимно вода и избягва сладки закуски и замразени храни, като избира да яде само пресни продукти.
Разбира се, Халанд има свой личен готвач, който му помага да приготвя храната си, но и той има завидни умения в кухнята.
Няколко пъти в годината, когато е в родния си град Бърн, се отклонява от строгия режим на хранене и хапва китайска храна и изискани пици. Сладко-кисело пиле със соево мляко с ананас, червена чушка и лук е любимото китайско ястие на Халанд. Другото е - дюнер кебап с бял сос и зелени люти чушки.

