Отборът на Манчестър Юнайтед е пратил скаути на мача между Бенфика и Барселона, който португалците спечелиха с категоричното 3:0 в Шампионската лига в сряда вечерта. Според португалския вестник „A Bola“ скаутите на „червените дяволи“ са имали за цел да наблюдават звездата на „орлите“ Дарвин Нунес.

Те обаче не били единствените, които са гледали 22-годишния уругваец. Смята се, че представители на още 30 клуба са присъствали на мача. Въпреки че не е ясно кои са конкурентите, нападателят на Бенфика със сигурност е привлякъл вниманието им със силните си изяли.

Нунес беше звездата в мача срещу Барса, откривайки резултата в третата минута, преди да сложи край на спора от дузпа с оставащи 20 минути до края на срещата. Той също беше близо до това за завърши двубоя с хеттрик.

Уругваецът има договор с Бенфика до лятото на 2025 година, а през този сезон той вече има 6 гола в 7 двубоя във всички турнири. Порталът Transfermarkt.com го оценява на 20 милиона евро.