Манчестър Юнайтед подготвя оферта на стойност 50 милиона паунда за нападателя на Уест Хем Марко Арнаутович, информират британските издания.

Мениджърът на „червените дяволи“ Жозе Моуриньо се очаква да бъде изключително активен на януарския трансферен прозорец. Той ще получи много солидна сума, за да извърши нужните му операции.

Моуриньо смята, че Арнаутович ще успее да реши проблемите на Манчестър Юнайтед в атака.

Евентуалното привличане на австрийския футболист от „чуковете“ почти сигурно ще доведе до раздялата на Манчестър Юнайтед с Алексис Санчес.

29-годишният футболист на Уест Хем е вкарал пет гола във Висшата лига от началото на сезона. През септември той се разписа и във вратата на Манчестър Юнайтед за успеха с 3:1 на „Лондон Стейдиъм“.

Моуриньо и Арнаутович работиха заедно в Интер през сезон 2009/10, когато „нерадзурите“ спечелиха требъл.

В същото време Алексис Санчес премина на „Олд Трафорд“ през януари, като получава заплата от 505 хиляди паунда на седмица.

Чилиецът е отбелязал едва три гола за „червените дяволи“ във Висшата лига. Това прави по гол на всеки 508 минути.

За сравнение Арнаутович има десет гола, което прави по попадение на всеки 195 минути.

Реал Мадрид и Пари Сен Жермен са сред възможните кандидати за подписа на Алексис Санчес.