Голмайсторът на Нюкасъл Юнайтед - Александър Исак, няма да вземе участие в предстоящите контроли на „свраките“ този уикенд, информира Daily Mail. Носителят на Карабао Къп ще изигре две приятелски срещи – срещу Еспаньол в петък и срещу Атлетико Мадрид в събота.

Шведският нападател провежда индивидуални тренировки от началото на седмицата, като това се случва по указание на мениджъра Еди Хау. Според информацията, бъдещето на Исак в клуба остава неясно, тъй като интересът към него от страна на шампиона Ливърпул е все по-сериозен.

„Червените“ вече отправиха оферта от 110 милиона паунда, която обаче е била отхвърлена от Нюкасъл. Очаква се обаче да последва ново предложение, след като Ливърпул постигна договорка с Ал Хилал за продажбата на Дарвин Нунес.

По данни на реномирания журналист Фабрицио Романо, от „Анфийлд“ няма да се откажат от Исак до последния ден на трансферния прозорец. Самият футболист вече е дал ясно да се разбере, че не желае да продължи кариерата си в Нюкасъл и има желание да премине в редиците на Ливърпул.