Въпреки напредналите разговори между Барселона и Бернардо Силва, евентуалният трансфер на португалския национал на „Камп Ноу“ не среща пълно одобрение от страна на треньора Ханс-Дитер Флик. Според информация на Diario AS германският специалист има сериозни резерви към сделката, най-вече заради наличието на достатъчно футболисти в зоните, в които 31-годишният плеймейкър може да бъде използван.
Емоционалното сбогуване на Бернардо Силва и Пеп Гуардиола със Сити
Бернардо Силва е сред най-интересните имена на летния трансферен пазар. След девет сезона с екипа на Манчестър Сити португалецът изглежда все по-близо до раздяла с английския шампион. Основният сценарий към момента води към Испания, където интерес към него проявяват два клуба - Барселона и Атлетико Мадрид.
Каталунците следят Силва от дълго време и сега са предприели по-конкретни действия, тъй като могат да се възползват от възможността да го привлекат като свободен агент. В същото време Атлетико също остава активен в опитите си да убеди футболиста да избере „Уанда Метрополитано“.
🚨 FC Barcelona highly rate Bernardo Silva, but the operation is completely on hold until Hansi Flick gives his OK and clears out the squad's overbooking in midfield and attack. [@ffpolo, @martinezferran] pic.twitter.com/0xh0bMRUde
— barcacentre (@barcacentre) May 31, 2026
Според различни информации Бернардо е водил напреднали преговори и с двата испански клуба, но в последните часове предпочитанията му все повече клонят към Барселона. Португалецът обаче не желае темата за бъдещето му да се проточва. Желанието му е решението да бъде взето преди началото на Световното първенство, за да може да се концентрира изцяло върху представянето си с националния отбор на Португалия и преследването на историческа първа световна титла.
Докато ръководството на Барселона изглежда склонно да завърши операцията, Флик не е напълно убеден в необходимостта от подобен трансфер. Германският треньор смята, че в тази зона на терена вече има сериозна конкуренция и би предпочел клубът да насочи усилията си към други позиции, които според него се нуждаят от по-спешно подсилване.
Силва безспорно е универсален играч и може да бъде използван не само като вътрешен халф или офанзивен полузащитник, но и на фланга. Въпреки това Барселона разполага с достатъчно опции и по крилата, а профилът на португалеца не съвпада напълно с типа флангов футболист, който Флик предпочита. Като допълнителна възможност се разглежда и позицията на „фалшива деветка“, роля, в която Силва е играл в миналото, макар че отдавна не е използван регулярно по този начин.