Шампионът на Словакия Жилина записа равен 2:2 срещу Слован Братислава, в дербито на втория кръг от местната Суперлига, което противопостави първия и втория от миналия сезон. Така след два изиграни мача, Жилина е на трето място в класирането с четири точки.

Утре словашкият първенец пътува за България, където във вторник ще се изправи срещу Литекс в среща от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Жилина все пак може да е по-доволния от двата състава след днешното равенство, тъй като изоставаше с 0:2 до 25-та минута, и сътвори обрат през второто полувреме.

Мамаду Багайоко и Марио Божич реализираха две бързи попадения за Слован в седмата и 25-а минута.

Веднага след почивката, още в 47-та минута, Томас Оравец успя да върне един гол, а равенството донесе Иван Лиетава в 79-та минута.

По-рано този месец Жилина пак завърши наравно със Слован – 1:1, но след дузпи успя да спечели Суперкупата на Словакия.

Мачът бе наблюдаван и от един от помощниците на Ангел Червенков в Литекс Велин Кефалов.