Руският шампион Зенит Санкт Петербург нанесе унищожително поражение с 5:0 над датския си колега Нордселанд в среща-реванш от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Така с две победи от двата мача – 1:0 в първия – отборът на Лучано Спалети ще се бори за влизане в груповата фаза на турнира.

Роман Широков откри резултата в 26-ата минута след асистенция на Хълк, който се прадстави много силно „Петровский“. Бразилската звезда покачи на 2:0 в 50-ата минута, преди в 62-ата да поднесе топката на Дани, а португалецът направи преднината класическа.

Аршавин блесна с ново попадение за Зенит след своето завръщане, но в 72-ата домакините останаха с човек по-малко заради червения картон на централния защитник Нето. Той повали откъснал се съпреник в наказателното поле, но от бялата точка Стокхолм изпусна да отбележи почетен гол за Нордселанд.

Вместо това в третата минута на добавеното време Роман Широков заби втория си гол в мача за крайното 5:0.

Zenit 5-0 Nordsjaelland (3rd Qualification... by ourmatch