Отборът на Зенит Санкт Петербург успя да стигне само до равен срещу Атлетико Мадрид на своя стадион Петровски. Момчетата на Лучано Спалети направиха 1:1 с Атлетико Мадрид в предпоследен мач от Група G на Шампионската лига и така на практика поставиха на карта класирането си за следващата фаза на престижната надпревара. Сега руският тим ще трябва да чака последния си мач срещу Аустрия Виена, за да реши съдбата си. Същевременно срещата имаше протоколен характер за „дюшекчиите“, които още преди двубоя си бяха подпечатали мястото на осминафиналите.

източник: BGNES

Двата отбора предложиха сравнително постна продукция през първите 45 минути. Домакините владееха повече топката и закономерно стигнаха до повече ситуации, докато Атлетико бе далеч по-пасивен. Все пак, липсваха чисти голови положения и логично двете нули не бяха променени след края на първото полувреме.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В 13-ата минута Кержаков отправи удар, но отбраната на Атлетико се справи по отличен начин и изчисти в тъч. Това бе и първата по-изгодна ситуация в полза на руския тим. В последвалите минути Хълк получи добър пас и отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но право в тялото на Тибо Куртоа.

В 20-ата минута хубава атака на домакините, развила се от дясно завърши без успех. Олег Шатов подаде към Хълк, който продължи към Игор Смолников, но последният подаде топката в зона, в която нямаше негов съотборник.

Атлетико Мадрид също имаше своите шансове, а един от тях дойде в 29-ата минута, когато Кристиан Родригес отправи хубав удар, но Юри Лодигин се намеси авторитетно. В самия край на първите 45 минути и Коке се отчете с хубав удар, който обаче отново бе отразен от стража на руснаците.

Второто полувреме започна доста по-динамично в сравнение с продукцията, предложена от двата състава през първата част. На три пъти възпитаниците на Лучано Спалети можеха да променят двете нули на таблото, а в основата на създадените опасности бе един от обичайните заподозрени – Хълк. Малшансът обаче си каза думата. Атлетико също се отчете с няколко атаки в тези минути, а в 53-ата минута „дюшекчиите“ поведоха в резултата. Адриано Лопес откри, след като получи добро подаване, напредна от ляво по атаката на мадридчани, навлезе в наказателното поле и оплете топката в мрежата на Зенит за 1:0. Само минута по-късно отново Лопес можеше да удвои, но ударът му този път не намери целта.

В 61-ата минута Хълк подаде към Александър Кержаков, който стреля, но ударът му мина в страни от вратата на Кортуа.

В 74-ата минута автогол на Тоби Алдервейрелд доведе до изравняване на резултата в полза на Зенит. Игор Смолников напредна от дясно по атаката на руснаците, центрира, а белгиецът, в опита си да изчисти, отклони топката в собствената си врата – 1:1.

В момента Атлетико Мадрид е първи с 13 точки, а Зенит е втори с 6 пункта. В следващия, последен кръг, испанците играя с Порто, а Зените ще има среща с Аустрия Виена.

Стартови състави:

Зенит Санкт Петербург: Юри Лодигин, Игор Смолников, Томаш Хубокан, Николас Ломбертс, Доменико Кришито, Аксел Витсел, Роман Широков, Виктор Файзулин, Олег Шатов, Александър Кержаков, Хълк

Атлетико Мадрид: Тибо Кортуа, Емилиано Инсинуа, Миранда, Тоби Айдервейрелд, Хуаннфран, Раул Гарсия, Кристиан Родригес, Габи, Джошуа Галавоги, Коке, Адриан