Отборът на Виктория Пилзен взе много важна победа като гост на Копенхаген в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Гостите се наложиха с 3:1, като по този начин до голяма степен предрешиха и крайния победител в спора.

Първото полувреме на мача в Дания завърши без голове. Резултатът бе открит в 52-ата минута, когато Отесен от състава на домакините си реализира нелеп автогол. Гостите се възползваха отлично от слабата игра на Копенхаген в защита и само седем минути по-късно Пилар удвои за Виктория.

Домакините успяха да намалят резултата чрез Отесен, който този път вкара в правилната врата. Фило оформи крайното 3:1 в полза на гостите от Чехия десет минути преди края.

Така шампионът на Чехия поднесе изненадата в първите мачове от плейофите, побеждавайки сочения за абсолютен фаворит в двубоя – Копенхаген.

szólj hozzá: FC Copenhagen 1-3 Plzen