Шестима български съдии имаха честта да ръководят двубой от Шампионската лига. Главният съдия Станислав Тодоров, заедно със своите помощници Венцислав Гаврилов и Николай Ангелов, четвъртият съдия Иван Вълчев и реферите на аутлиниите Николай Йорданов и Георги Йорданов свириха мача между Динамо Загреб и Динамо Киев, който завърши 1:1.

Срещата бе последна от груповата фаза и нямаше значение за крайното класиране в група А. Въпреки това обаче българските съдии имаха доста работа, най-вече заради ужасните атмосферни условия на стадион „Максимир“ в Загреб.

От началото на мача снеговалежът над Загреб се увеличаваше и още в 3-а минута Станислав Тодоров реши да замени бялата топка с оранжева, за да се отличава на терена. В 10-а минута пък българинът взе решение да прекъсне двубоя, тъй като условията бяха невъзможни за игра. В следващите 15 минути персоналът на стадиона направи всичко възможно да изчисти поне линиите на полето и така двубоят успя все пак да продължи.

източник: Reuters

Предвид условията, играта в следващите минути не бе на особено високо ниво, а отборите се състезаваха повече с терена, отколкото със своя противник. Така логично изглеждаше, че почивката ще дойде при нулево равенство, когато в добавеното време Андрий Ярмоленко даде аванс на гостите с магическо изпълнение. Той получи пас от свой съотборник с гръб към вратата, обърна се мигновено и с удар от въздуха прехвърли блестящо вратаря Иван Келава, топката докосна напречната греда и влетя във вратата за 1:0.

През втората част хърватите излязоха пределно мотивирани в опита си поне да реализират първия си гол в тазгодишното издание на турнира и да прекъснат кошмарната си серия от 11 поредни загуби в груповата фаза на надпреварата.

Момчетата на Крунослав Юрчич дадоха всичко от себе си в тази своя битка и в крайна сметка успяха да го направи в последния възможен момент – петата минута на добавеното време.

Ковал фаулира Кръстанович в наказателното поле на Динамо Киев, а съдията Станислав Тодоров веднага даде дузпа, след като неговият асистент на линията Николай Йорданов му даде категоричен знак, че нарушение има. Зад топката застана самият Кръстанович, който бе точен и по този начин вкара първия гол за отбора в турнира, и донесе и първата точка, а след края на мача домакините се радваха така, сякаш са се класирали за следващата фаза на турнира. Те обаче се сбогуват с евротурнирите за този сезон, а Динамо Киев ще продължи борбата в Лига Европа през пролетта.