Селтик смело гледа към жребия за груповата фаза на Шампионската лига, след като постигна убедителна победа с 2:0 при гостуването си на Хелзинборг в първия мач от плейофната фаза.

Шотландският отбор поведе още във 2-та минута, когато Йоргос Самарас подаде към Крис Комънс, който от воле засече топката и я прати във вратата на Пар Хансон.

Домакините се опитаха да върнат получения гол до края на първото полувреме. Най-добрата ситуация пред тях бе в 43-та минута, когато Гаши стреля опасно, но Форстър спаси.

В началото на второто полувреме Малангу на два пъти имаше възможност да вкара и ударите му бяха отразени от Форстър.

Селтик можеше да удвои своята преднина в 57-та минута, когато Джо Ледли нацели гредата.

Селтик все пак вкара втори гол в 75-та минута, когато след центриране от корнер на Комънс, Самарас бе най-добре пласиран и прати топката във вратата на Хансон.

Селтик можеше да стигне до още по-убедителен успех в 87-та минута, но след удара на Мългрю топката срещна гредата.