Отборът на Пари Сен Жермен спокойно може да мисли за четвъртфиналите в Шампионската лига. Френският тим се наложи с 4:0 като гост на Байер Леверкузен в първи мач от осминафиналния плейоф. С две попадения се отчете Златан Ибрахимович, който отново демонстрира класа в турнира. По едно добавиха Блез Матуиди и Йоан Кабай.

Футболистите на Лоран Блан видимо надиграха своя противник, показвайки, че между двата състава има много голяма разлика.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Двубоят започна много обещаващо. Още в 3-та минута ПСЖ поведе в резултата. След грешка на Ролфес, Марко Верати изведе Блез Матуиди, който реализира за 1:0. Според статистиката, това бе гол номер 100 за ПСЖ в европейските клубни турнири.

В 39-та минута на срещата главният рефер Виктор Касай видя нарушение на Емир Спахич срещу Лавеци и отсъди 11-метров наказателен удар. Точен за 2:0 бе Златан Ибрахимович.

източник: Gulliver/Getty Images

Само три минути по-късно гостите отново триумфираха. Златан Ибрахимович покачи на 3:0 след красив удар границата на наказателното поле. Блез Матуиди овладя в наказателното поле, върна топката към шведския национал, който с прецизен удар направи безпомощен не само вратаря на немския тим, но и целия отбор.

На полувремето, в опит да промени хода на мача, Сами Хюпия реши да направи две смени, като пусна в игра Щефан Райнартц и младия Брандт. Дори и тяхната намеса обаче не успя да спаси Байер от тежкото поражение. Положението на тима се усложни много, след като в 58-та минута домакините останаха с човек по-малко, след като Емир Спахич получи втори жълт картон и съответно червен.

В 65-та минута топката се оплете в мрежата на Байер за четвърти път, но главният рефер маркира засада.

Най-опасният момент за вратаря на ПСЖ Салваторе Сиригу дойде в 77-та минута, когато Щефан Райнартц засече с глава центрирана в наказателното поле топка.

Гостите обаче, все още не бяха казали последната си дума. В 88-та минута ПСЖ оформи крайното 4:0. Лукас Моура върна топката към Йоан Кабай, който с удар от границата на наказателното поле реализира последния гол в мача.

Реваншът е насрочен за 12 март и ще се играе в Париж на "Парк де Пренс".

Байер Леверкузен: Лено, Спахич, Гуардадо, Топрак, Ролфес (Райнартц 46'), Бендер, Хилберт, Сам (Филип Волшайд 62'), Кастро, Сон Хюнг-Мин (Брандт 46'), Кислинг.

ПСЖ: Сиригу, Тиаго Силва, Алекс, Максуел, Ван дер Вейл, Тиаго Мота, Матуиди (Кабай 67'), Верати, Лукас, Ибрахимович, Лавеци (Пасторе 76').