Пари Сен Жермен постигна втора победа над Байер Леверкузен. След 4:0 в Германия, тази вечер парижани постигнаха успех с 2:1 в на практика протоколния реванш и така с общ резултат 6:1 за втора поредна година се класираха за четвъртфиналите в Шампионската лига.

ВИДЕО от мача вижте ТУК!

Двата отбора играха без напрежение на "Парк де Пренс" и направиха приятен за окото двубой, в който обаче ПСЖ отново показа, че просто е по-класният тим и заслужено стигна до успеха след голове на Маркиньос и Есекел Лавеци. Сидни Сам откри резултата за Байер в началото на мача, но това не бе достатъчно за гостите, които изпуснаха и дузпа чрез Симон Ролфес.

Въпреки големия аванс от първата среща, Лоран Блан заложи на всичките си звезди, които обаче поне в началото бяха подценили мача.

Срещата започна с натиск на гостите, които откриха резултата още в 6-а минута. Джулио Донати получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, където Сидни Сам надскочи всички и с глава даде аванс на "аспирините".

От последвалото центриране обаче, Йоан Кабай изпрати топката към Маркиньос, който бе непокрит и с глава изравни за 1:1.

Домакините можеха и да поведат малко след това, когато Ибрахимович копна топката над Лено, но тя удари напречната греда.

Мачът продължи да бъде интригуващ и в 27-а минута Байерн имаше отличен шанс отново да излезе напред в резултата, след като получи дузпа за нарушение на Кристоф Жале срещу Ерен Дердийок в наказателното поле. Ударът на Симон Ролфес от бялата точка обаче бе отразен от Салваторе Сиригу.

В края на първата част Едисон Кавани имаше добър шанс за гол, но Лено спаси, а по този начин двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

ПСЖ заигра значително по-добре в началото на второто полувреме, а това доведе до гол в 53-а минута. Лукас Дине проби добре отляво и подаде към Есекел Лавеци, който подложи крак и изпрати топката във вратата за 2:1.

След попадението, домакините отново отпуснаха темпото, а на свой ред "аспирините" пропуснаха две добри положения чрез Джулио Донати и Ерен Дердийок.

Амбициите на Байер поне за победа в реванша обаче бяха съкрушени в 68-а минута, когато Емре Джан получи втори жълт картон заради симулация и остави съотборниците си с човек по-малко на терена.

До края мачът просто се доиграваше, Лоран Блан даде почивка на своите звезди, а от своя страна Сами Хюпия даде възможност на някои млади играчи да усетят тръпката от Шампионската лига.

Пари Сен Жермен - Байер Леверкузен 2:1 (общ резултат 6:1)

0:1 Сидни Сам 6'

1:1 Маркиньос 13'

2:1 Есекел Лавеци 54'

ПСЖ: Сиригу, Тиаго Силва, Маркиньос, Дин, Жале, Кабай, Рабио, Пасторе, Кавани (85' Камара), Ибрахимович (72' Менес), Лавеци (62' Лукас).

Байер Леверкузен: Лено, Волшайд, Гуардадо, Топрак, Донати, Райнартц (78' Вагенер), Ролфес, Джан, Сам (67' Бранд), Кастро (67' Сон), Дердийок.