Звездата на Барселона Лионел Меси се изравни с легендата на Реал Мадрид Раул Гонсалес в голмайсторската надпревара за всички времена в Шампионската лига. Двамата футболисти вече имат по 71 гола в надпреварата. На един зад тях остана Кристиано Роналдо, който има 70 попадения.

Меси вкара и двата гола за Барселона за победата с 2:0 при гостуването на Аякс Амстердам.

70-ят гол на аржентинеца в Шампионската лига падна в 70-та минута и бе отбелязан с глава.

В 75-та минута на срещата Меси изравни Раул със своя 71 гол в лигата на Шампионите.

Интересен факт е, че Меси има 71 гола в 90 мача. Раул е отбелязал 71 гола за 139 срещи, докато Кристиано Роналдо се е нуждаел от 106 мача, за да реализира 70 попадения.