Отборът на Манчестър Юнайтед напомни за най-добрите си дни, след като успя да отстрани гръцкия Олимпиакос от осминафиналите в Шампионската лига. „Червените дяволи” сразиха с 3:0 своя противник на „Олд Трафорд” и така преодоляха пасива си от два гола след първия мач в Гърция. Невероятен двубой за английския шампион изигра Робин ван Перси, който реализира и трите попадения в срещата. Холандецът се разписа от дузпа в 25-ата минута, а в края на първата и началото на втората част оформи своя хеттрик. За огромно съжаление на привържениците на домакините, Ван Перси получи тежка травма в заключителните минути на двубоя и бе принудително заменен.

Така Манчестър Юнайтед донякъде осмисли кошмарния сезон, който прави до момента. Шампионската лига е единствената възможност за трофей на „червените дяволи” през кампанията.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА!

Мачът на „Олд Трафорд” започна двуостро, като футболистите на Олимпиакос съумяха да застрашат на два пъти вратата на Де Хея още в първите няколко минути. Главният рефер на двубоя, холандецът Бьорн Куйперс също имаше работа, като набързо показа три жълти картона. Манолас и Домингес от състава на гостите бяха официално предупредени, а за домакините жълтия картон видя Майкъл Карик. Антонио Валенсия получи неприятна аркада, но в крайна сметка стисна зъби и успя да продължи мача.

Първата отлична възможност за домакините дойде в 10-ата минута, когато Уейн Рууни получи топката отдясно и центрира добре към Робин ван Перси в наказателното поле, но холандецът бе блокиран от бранител на гостите и не успя да отправи удар.

В 16-ата минута отличен шанс за Олимпиакос пропиля Перес, който от няколко метра не успя да уцели рамката на вратата и прати топката в аут. Само две минути по-късно Юнайтед отговори чрез Уейн Рууни, който след центриране отляво, стреля с глава, но след блестящата намеса на вратаря на гостите, топкта срещна десният страничен стълб.

В 23-ата минута Хосе Холебас направи фатална грешка, фаулирайки Робин ван Перси в наказателното поле. Холебас изблъска в гръб холандския нападател след центриране отляво, а главният рефер бе категоричен и посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Перси, който не сгреши и даде пренина на своите.

В 35-ата минута Юнайтед бе много близо до второ попадение. След центриране от корнер на Ван Перси, Патрис Евра успя да отправи удар с глава, но със сетни усилия Роберто успя да избие в нов ъглов удар.

Пет минути преди почивката гостите от Олимпиакос пропиляха златна възможност за гол. След контраатака отдясно, Перес центрира на главата на Домингес, който стреля, но Де Хея с прекрасен рефлекс успя да избие. При добавката, вратарят на Юнайтед отново се намеси решаващо и с крак изби в корнер.

В едноминутното продължение на първата част, Юнайтед вкара нов гол, с който изравни общия резултат в сблъсъка. Райън Гигс намери чудесно отдясно Уейн Рууни, който без забавяне пусна пас към Ван Перси в наказателното поле, а нападателят с мощен шут попари привържениците на гръцкия тим за 2:0. Така домакините съумяха да стопят преднината на своя противник от първия мач.

Юнайтед започна да търси решаващия трети гол веднага след подновяването на играта през втората част. В 50-ата минута Дани Уелбек спечели свободен удар за Юнайтед в удобна позиция пред наказателното поле на Олимпиакос. Зад топката застанаха Рууни и Ван Перси, но холандецът бе този, който имаше решаващата дума. Бившият футболист на Арсенал оформи своя хеттрик след прекрасно изпълнение, при което вратарят на гостите не успя да реагира.

Възпитаниците на старши треньора Мичел се опитаха да реагират бързо и на свой ред упражниха натиск, който доведе до чисто положение пред Де Хея. След изпълнение на свободен удар, топката рикошира коварно, но за щастие на домакините, коженото кълбо излезе в корнер. Алехандро Домингес също имаше добра възможност, но ударът му от около 23 метра мина над вратата. Няколко минути по-късно последва нов изстрел към Давид де Хея, като този път Фустер пробва късмета си, но стражът спаси.

Де Хея трябваше отново да се намесва решително в 79-ата минута, когато след удар и рикошет в бранител на Юнайтед, успя да избие топката и да предотврати сигурен гол във вратата си.

В заключителните минути на срещата Робин ван Перси получи тежък удар в коляното, който не му позволи да продължи. Холандецът бе изнесен на носилка, а в даденото от съдията петминутно продължение, домакините умело бавеха играта и в крайна сметка стигнаха до така бленувания успех.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – ОЛИМПИАКОС 3:0 (0:2)

1:0 Ван Перси (д) 25'

2:0 Ван Перси 45+1'

3:0 Ван Перси 52'

Манчестър Юнайтед: Де Хея, Рафаел, Евра (к), Джоунс, Фърдинанд, Гигс, Карик, Валенсия (Йънг 77'), Рууни, Уелбек (Флетчър 82'), Ван Перси (Фелайни 90')

Резерви: Линдегаард, Кагава, Фелайни, Янузай, Ернандес

Треньор: Дейвид Мойс

Олимпиакос: Роберто, Маниатис (к), Холебас, Манолас, Маркано, Салино (Машадо 74'), Н‘Динга, Перес (Валдес 57), Давид Фустер (Вергос 82'), Кембъл, Домингеш