В първи четвърфинален двубой в Шампионската лига Барселона и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 на "Камп Ноу". Диего откри резултата за гостите в 56-ата минута, а Неймар изравни в 71-ата минута.

Още във 2-ата минута Давид Вия стреля по посока вратата на Пинто, но топката мина встрани от вратата.  Малко по-късно Пинто сбърка, но Давид Вия стреля на сантиметри от гредата.

Четири минути по-късно Меси беше фаулиран пред наказателното поле на "дюшекчиите", а след изпълнението му топката нацели стената.

В 12-ата минута Мартино направи принудителна смяна. На мястото на Пике, който в един момент от мача се приземи лошо на терена след борба за висока топка, влезе Бартра.

източник: БГНЕС

След началните минути Атлетико Мадрид започнаха да действат уверено, а Барселона играеше нервно и сковано, с чести грешки при подаванията. След това нещата се промениха и каталунците владееха топката в по-голяма част от времето, но това не им даваше никакво предимство.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА!

В 23-ата минута Куртоа се намеси добре при удар на Неймар. Четири минути по-късно и Иниеста пробва мерника си. В 30-ата минута и Симеоне предприе смяна. Диего Коща напусна терена и беше заменен от Диего.

В 37-ата минута Бартра засече центриране на Шави, но кълбото мина встрани от гредата. Постепенно Барселона се настани трайно в половината на съперника, но липсваше завършващия удар. В 41-ата минута Меси с глава прати топката в ръцете на Куртоа.

При една от редките атаки на гостите в последната минута на първата част Вия стреля опасно към Пинто, но стражът на Барселона се намеси добре и предотврати опасността. Така на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 0:0.

В последните минути Барселона пропусна да победи и всичко около крайния победител ще се реши в Мадрид на 9 април.

Барселона - Атлетико Мадрид 1:1