Байерн Мюнхен надделя над Ювентус в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига с 2:0. Възпитаниците на старши треньора Юп Хайнкес имаха превъзходство през почти целия мач, като освен двата гола, домакините пропуснаха куп положения пред Джанлуиджи Буфон, който за пореден път показа класата си. Головете за Байерн реализираха защитникът Давид Алаба, който откри само след 26 секунди игра и нападателят Томас Мюлер през втората част. Реваншът в Торино е на 10 април.

Двубоят започна по уникален начин за домакините от Байерн. Футболистите на Юп Хайнкес, които се намират във впечатляваща форма напоследък, успяха да поведат още с първия си удар към вратата на Джанлуиджи Буфон. Късмет да се разпише само след 26 секунди игра имаше Давид Алаба. Защитникът получи топката в празно пространство в половината на гостите и пробва удар от над 30 метра. Топката рикошира леко в крака на Артуро Видал и залъга достатъчно вратаря на Юве, който изгледа как топката влита в мрежата му за 1:0 в полза на баварците.

Въпреки ранното и изненадващо попадение Ювентус реагира адекватно и се хвърли в атаки. Ветеранът Пирло бе много близо до изравняването на резултата, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. В 13-ата минута Видал имаше страхотна възможност, но отново късметът бе на страната на домакините.

В 16-ата минута домакините трябваше да извършат принудителна смяна, след като Тони Кроос разтегна при на пръв поглед безобидна ситуация в центъра на терена. На мястото на младока се появи Ариен Робен. Именно французинът центрира в наказателното поле я 18-ата минута, топката попадна в Рибери, който обаче стреля в обсега на Буфон, а италианският страж успя да избие. Само две минути по-късно отново Рибери се оказа на стрелкова позиция, като този път ударът му излезе в корнер.

В 32-ата минута Ариен Робен пропусна чудесна възможност да увеличи преднината на своите. Томас Мюлер проби добре отдясно, навлезе мощно в наказателното поле и върна към непокрития Робен, който без забавяне стреля, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

Домакините продължиха да натискат своя противник, което доведе до още няколко положения пред Буфон. При една от ситуациите футболистите на Байерн имаха претенции за дузпа след единоборство между Манджукич и Киелини, но Клатънбърг остана безмълвен. В 42-ата минута Мюлер намери Швайнщайгер на границата на наказателното поле, който стреля много силно, но неточно. В продължението на първата час, след изпълнение на корнер, Бонучи стреля много опасно, но кожното кълбо профуча над гредата на Мануел Нойер.

Втората част отново започна с отлична възможност за домакините. Манджукич бе изведен отдясно, стреля по диагонала, но отново Буфон се оказа последна преграда пред гола. Италианският национал трябваше да се намесва за пореден път след нов шут на голмайстора Алаба, който този път стреля от фаул, а Буфон трябваше да спасява със сетни усилия.

След куп пропуски, Байерн все пак успя да стигне до втори гол. Той дойде в 63-ата минута и бе дело на Мюлер. Луис Густаво стреля от далечно разстояние, Джанлуиджи Буфон успя да избие топката, която обаче попадна в Марио Манджукич, който се огледа и пусна към Мюлер, а за немския национал не остана нищо освен да бутне кожното кълбо в мрежата от един метър.

Наставникът на гостите Антонио Конте реагира мигновено, извършвайки две промени в състава си. В игра се появиха Вучинич и Джовинко, което оживи играта на „бианконерите“ в предни позиции. Артуро Видал имаше две отлични възможности само рамките на една минута, но и при двете Мануел Нойер надделя.

В 82-ата минута Франк Рибери извърши изключително грубо нарушение срещу Видал, влизайки с бутоните си директно в прасеца му. Странно обаче тази проява на французина остана на Марк Клатънбърг, който на няколко пъти изненада с неадекватните си решения. В заключителните моменти от мача Томас Мюлер имаше два отлични шанса, като при първия Буфон отново показа класа, а при добавката защитник изби в корнер.

Така Байерн взе комфортна победа над Ювентус и до голяма степен предреши крайния победител от тази двойка. Реваншът е след една седмица - 10 април, когато ще бъде определен и крайният победител.

szólj hozzá: David Alaba score after 25 second B1-0J

szólj hozzá: Thomas Muller score against Juventus B2-0J

БАЙЕРН - ЮВЕНТУС 2:0