Васил Божиков и неговият Слован Братислава отпаднаха от първия предварителен кръг на Шампионската лига от черногорския Сутиеска. Домакините се наложиха след изпълнения на дузпи, при които българският футболист не успя да отбележи. Неговият удар бе спасен от вратаря на Сутиеска.

Освен Божиков, още двама играчи на Слован се провалиха от бялата точка. Така след равенство в редовното време и в общия резултат, тимът на Сутиеска бе по-съсредоточен при наказателните удари и съвсем заслужено продължи напред след 3:2.

Симеон Славчев и неговият Карабах (Азербайджан) също продължават в следващия кръг, след като отстраниха Партизани (Тирана, Албания) с 2:0 у дома и 0:0 в първия мач. Славчев се появи на терена в 73-ата минута на мястото на хърватина Филип Озобич, който вкара за 1:0 в 51-ата минута. Дани Кинтана оформи крайния резултат в 94-ата минута. Карабах ще се бори за място в третия кръг срещу ирландците от Дъндолк, като най-напред гостува.